Final class results 02.04.2022 14:41:10
CEYOC2022 - Wawel Spring Cup
===Podkarpacki OZOS====================================================Orienteering Organiser===
Final class results: M10 1.9km 0m 7c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1001] BALABANOV, Mikhail KOS BnO Szczecin X17 26.40 + 0.00
2.[1003] KRÓL, Krystian Patria Młynne X33 40.07 + 13.27
3.[1002] GÓRSKI, Krzesimir MKS Paulinum Jelenia X30 43.36 + 16.56
4.[1008] ZELEK, Bartłomiej Patria Młynne X33 50.24 + 23.44
5.[1005] RYGIEL, Aleksander WKS Wawel BnO X56 65.23 + 38.43
6.[1006] SAJDAK, Michał Patria Młynne X33 83.59 + 57.19
[1007] URYGA, Adam WKS Wawel BnO X56 DNF
Final class results: M10N 1.8km 0m 5c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1025] SUŁKOWSKI, Dominik Patria Młynne X33 34.32 + 0.00
2.[1023] STANNY, Daniel InO SCI X15 37.57 + 3.25
3.[1024] STYPUŁA, Szymon Patria Młynne X33 38.01 + 3.29
4.[1021] LOPUSZANSKI, Kirill LKS Górzanka Nawojow X27 40.31 + 5.59
[1022] MICHURA, Damian Patria Młynne X33 DISQ
Final class results: M12 2.0km 0m 9c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1209] PĘKAL, Paweł UMKS Kwidzyn X52 27.30 + 0.00
2.[1208] PACHNIK, Antoni UKS ORIENTPARK.PL IW X45 29.57 + 2.27
3.[1215] SOBOLIVSKYI, Makar UNTS Warszawa X53 30.45 + 3.15
4.[1212] WIŚNIEWSKI, Adam UKS Azymut Pabianice X42 31.36 + 4.06
5.[1206] JĘDRAS, Jakub UMKS Kwidzyn X52 35.50 + 8.20
6.[1202] DROŃ, Wojciech UMKS Kwidzyn X52 42.25 + 14.55
7.[1210] SZYMANOWSKI, Natan UKS TRAPER Złocienie X51 51.13 + 23.43
8.[1204] HUNDT, David WKS Wawel BnO X56 60.51 + 33.21
9.KIZZERWATTER, Mikołaj 65.54 + 38.24
10.[1213] ZASADZKI, Tymoteusz WKS Wawel BnO X56 72.58 + 45.28
11.[1203] GÓRSKI, Seweryn UKS OSiR Góra Kalwar X47 86.02 + 58.32
[1205] JESIONKIEWICZ, Kacper Team 360 Warszawa X39 MISPUNCH
[1207] MARSZAŁEK, Dawid UKS Kometa Gliwice X44 MISPUNCH
[1211] URYGA, Artur WKS Wawel BnO X56 MISPUNCH
Final class results: M14 2.6km 0m 13c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1420] NAGY KOVÁCS, Vincze Hungary2 Y05 30.18 + 0.00
2.[1408] KOCIUBA, Wiktor MKS MOS Wrocław X29 30.32 + 0.14
3.[1402] BATA, Bálint Hungary2 Y05 33.27 + 3.09
4.[1415] LENDZIOSZEK, Roman BKS Wataha Warszawa X06 33.28 + 3.10
5.[1405] GRZYMKIEWICZ, Mateusz UKS Orientuś Łódź X46 34.53 + 4.35
6.[1414] LEMAŃCZYK, Witold Harpagan Gdańsk X11 36.11 + 5.53
7.[1407] JOŃCZY, Michał MKS Paulinum Jelenia X30 37.47 + 7.29
8.[1427] SUGTA BÁLA , Barnabás Hungary2 Y05 40.33 + 10.15
9.[1416] ŁADOMIRSKI, Szymon MKS Paulinum Jelenia X30 41.19 + 11.01
10.[1401] BAŁAZIŃSKI, Antoni Patria Młynne X33 42.01 + 11.43
11.[1430] TRZECIAK, Antoni UKS Orientuś Łódź X46 42.51 + 12.33
12.[1423] SIKORA, Dawid Harpagan Gdańsk X11 42.52 + 12.34
13.[1431] WASILEWSKI, Antoni UKS OSiR Góra Kalwar X47 45.16 + 14.58
14.[1419] MORDARSKI, Oskar Patria Młynne X33 51.52 + 21.34
15.[1422] PUŁCZYŃSKI, Jeremi WKS Wawel BnO X56 53.05 + 22.47
16.[1426] STEFAŃCZAK, Tymon MKS MOS Wrocław X29 54.07 + 23.49
17.[1411] KRAWCZYK, Piotr UKS Azymut Pabianice X42 59.34 + 29.16
18.[1404] GÓRSKI, Igor MKS Paulinum Jelenia X30 63.10 + 32.52
19.[1403] CIUPA, Jan UKS Orientuś Łódź X46 66.16 + 35.58
20.[1424] SIUDEK, Krzysztof UKS Orientuś Łódź X46 68.24 + 38.06
21.[1433] ZELEK, Filip Patria Młynne X33 68.48 + 38.30
22.[1425] STAŚKIEWICZ, Miłosz MKS MOS Wrocław X29 72.53 + 42.35
23.[1417] ŁUBISZ, Łukasz UKS Azymut Pabianice X42 74.38 + 44.20
24.[1410] KRAJCARZ, Szymon UKS Reflex Rybnik X48 88.35 + 58.17
25.[1432] WYZNAKIEWICZ, Piotr LKS Górzanka Nawojow X27 88.52 + 58.34
26.[1413] KURNYTA, Dawid Patria Młynne X33 90.49 + 60.31
27.[1412] KRÓL, Maksymilian Patria Młynne X33 101.16 + 70.58
28.[8048] JAWORSKI, Stanisław LKS Górzanka Nawojow X27 135.08 + 104.50
29.[8049] JAWORSKI, Antoni LKS Górzanka Nawojow X27 141.11 + 110.53
[1429] TOMALA, Maciej MKS MOS Wrocław X29 MISPUNCH
[1409] KONIK, Robert UKS Reflex Rybnik X48 MISPUNCH
[1421] POKORSKI, Borys UMKS Kwidzyn X52 MISPUNCH
[1406] JANAS, Aleksander UKS Kometa Gliwice X44 DNF
[1418] MIGACZ, Dawid LKS Górzanka Nawojow X27 DNF
[1434] FORYSTEK, Szymon WKS Wawel BnO X56 DNF
Final class results: M20 4.0km 0m 20c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[2005] KURZYP, Stanisław Polish Junior Orient X35 29.17 + 0.00
2.[2004] KULA, Mateusz Polish Junior Orient X34 31.46 + 2.29
3.[2007] NOWAK, Grzegorz UKS Siódemka Rumia X49 33.16 + 3.59
4.[2012] SŁOMCZYŃSKI, Ignacy UKS Orientuś Łódź X46 34.33 + 5.16
5.[2018] TOBOREK, Jakub WKS Śląsk Wrocław X55 36.02 + 6.45
6.[2009] PACHNIK, Stanisław Polish Junior Orient X34 36.40 + 7.23
7.[2003] JOŃCZY, Jakub Polish Junior Orient X35 37.34 + 8.17
8.[2006] ŁAGODA, Franciszek Polish Junior Orient X35 38.44 + 9.27
9.[2015] STRUGAREK, Łukasz WKS Śląsk Wrocław X55 39.17 + 10.00
10.[2017] SZTRANEK, Jan Polish Junior Orient X34 40.48 + 11.31
11.[2014] ŠTOREK, David Indywidualnie X14 45.55 + 16.38
12.[2008] OBERNICHIN, Alex Team 360 Warszawa X39 53.54 + 24.37
13.[8062] BALABANOV, Gleb KOS BnO Szczecin X17 54.31 + 25.14
14.[2002] GĄSIOR, Rafał UMKS Kwidzyn X52 55.24 + 26.07
15.[2016] SZABÓ, Márton Hungary2 Y05 61.50 + 32.33
[2011] PUDEŁEK, Błażej LKS Górzanka Nawojow X27 MISPUNCH
[8056] BARCHUK, Maksym MISPUNCH
[2001] BARTOS, Zbigniew UKS Orientuś Łódź X46 DNF
Final class results: M21E 4.7km 0m 23c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[2111] KOWALSKI, Wojciech WKS Śląsk Wrocław X55 33.53 + 0.00
2.[2119] NIEWIEDZIAŁA , Robert UKS Siódemka Rumia X49 38.49 + 4.56
3.[2101] BEDNARSKI, Jan UNTS Warszawa X53 38.55 + 5.02
4.[2107] CHROMÝ, Adam KOS Tesla Brno X18 39.00 + 5.07
5.[2125] PRÁŠIL, Marek TSM Pardubice Y19 39.23 + 5.30
6.[2121] PABICH, Mariusz UKS Azymut Pabianice X42 39.29 + 5.36
7.[2122] PASZYŃSKI, Piotr UKS Orientuś Łódź X46 41.31 + 7.38
8.[2124] PIOTROWSKI, Radosław Harpagan Gdańsk X11 42.23 + 8.30
9.[2105] CAHEL, Marek TSM Valašsko Y21 42.49 + 8.56
10.[2113] MAZAN, Bartłomiej WKS Śląsk Wrocław X55 44.18 + 10.25
11.[2126] SOKALSKI, Dariusz KU AZS WAT Warszawa X25 45.25 + 11.32
12.[2106] CHARUBA, Łukasz UKS Orientuś Łódź X46 50.30 + 16.37
13.[2112] LEVYTSKYI, Nazar KSO IF DEAF Y06 52.38 + 18.45
14.[2116] MICHALAK, Kacper UNTS Warszawa X53 53.02 + 19.09
15.[2123] PETERKA, Vojtech LOK-o Liberec Y07 56.00 + 22.07
16.[2127] WOŁOWCZYK, Krzysztof UNTS Warszawa X53 58.06 + 24.13
17.[2115] MĚŠŤAN, Ondřej TSM Praha Y20 60.02 + 26.09
18.[2117] MIŚTAL, Mateusz HS Team X13 67.16 + 33.23
19.[2108] GŁADECKI, Dawid UKS OSiR Góra Kalwar X47 76.30 + 42.37
[2114] MELICHAR, Vojtech LOK-o Liberec Y07 MISPUNCH
[2102] BIEDERMAN, Marcin WKS Wawel BnO X56 MISPUNCH
[2118] NAVRÁTIL, Šimon TSM Praha Y20 DNF
Final class results: M35 3.7km 0m 19c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[3503] ČECH, Radovan KOS Tesla Brno X18 35.31 + 0.00
2.[3504] EHL, Jiří KOS Tesla Brno X18 38.00 + 2.29
3.[3501] BARTNIK, Konrad KU AZS WAT Warszawa X25 43.42 + 8.11
4.[3513] SOKALSKI, Krzysztof KU AZS WAT Warszawa X26 44.01 + 8.30
5.[3507] KACZYŃSKI, Piotr Harpagan Gdańsk X11 47.16 + 11.45
6.[4015] MAJASOW , Kostiantyn WKS Śląsk Wrocław X55 47.44 + 12.13
7.[3510] ŁUBIS, Michał UKS Azymut Pabianice X42 50.14 + 14.43
8.[3502] BROSCH, Petr RBK SK Radioklub Bla Y12 56.38 + 21.07
9.[3515] WYRZYKOWSKI, Patryk KS Hades Poznań X22 64.56 + 29.25
10.[3506] JAMRÓZ, Piotr Indywidualnie X14 65.06 + 29.35
11.[3505] FRĄTCZAK, Sławomir Harpagan Gdańsk X11 71.42 + 36.11
12.[3512] RYMINIECKI, Robert UKS Orientuś Łódź X46 96.22 + 60.51
[3509] ŁONIEWSKI, Grzegorz KU AZS WAT Warszawa X25 MISPUNCH
[3508] LUBKIEWICZ, Tomasz WKS Wawel BnO X56 DNF
[3511] MAZUR, Michał UKS Azymut Pabianice X42 DNF
[3514] SURMA, Grzegorz Harpagan Gdańsk X11 DNF
[3516] ZAJĄC, Bartosz 5 bdow X03 DNF
Final class results: M40 3.6km 0m 17c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[4022] TICHÁČEK, Radek TSM Královehradecko Y17 30.44 + 0.00
2.[4008] GOLINOWSKI, Paweł 10 BKPanc Świętoszów X01 35.03 + 4.19
3.[4005] DRAHOŇOVSKÝ, Aleš Indywidualnie X14 38.27 + 7.43
4.[4019] SITNICKI , Mariusz 10 BKPanc Świętoszów X01 39.56 + 9.12
5.[4001] BALABANOV, Peter KOS BnO Szczecin X17 41.52 + 11.08
6.[4502] BIOLIK, Grzegorz 41.59 + 11.15
7.[4012] KOCIUBA, Marek Wojskowa Akademia Te X57 44.40 + 13.56
8.[4021] STĘŻYCKI, GRZEGORZ 10 BKPanc Świętoszów X01 47.06 + 16.22
9.[4013] KRZEMIŃSKI , Paweł KU AZS WAT Warszawa X25 47.28 + 16.44
10.[4010] JĘDRAS, Przemysław UMKS Kwidzyn X52 47.31 + 16.47
11.[4006] DRĄGOWSKI, Piotr KS OK!Sport Warszawa X24 47.39 + 16.55
12.[4003] DARGACZ, Piotr WKS Wawel BnO X56 48.55 + 18.11
13.[4023] WOJCZYK, Sebastian UKS Orientuś Łódź X46 49.55 + 19.11
14.[4025] KUTKIEWICZ, Marcin Indywidualnie X14 50.44 + 20.00
15.[4011] KACZMARSKI, Paweł LKS Górzanka Nawojow X27 53.01 + 22.17
16.[4017] RYCHŁOWSKI , Tomasz KS Kościelec Chrzanó X23 54.15 + 23.31
17.[] KURYJ, Marek 57.49 + 27.05
18.[4007] DROŃ, Grzegorz UMKS Kwidzyn X52 57.51 + 27.07
19.[4024] WYCZÓŁKOWSKI, Grzegorz UNTS Warszawa X53 59.20 + 28.36
20.[4018] SIKORA, Roger Harpagan Gdańsk X11 60.13 + 29.29
21.[4014] LENDZIOSZEK, Michał BKS Wataha Warszawa X06 70.36 + 39.52
22.[4004] DOMAGAŁA, Andrzej UKS Grom Sokolniki X43 81.44 + 51.00
23.[8043] GOCYŁA, Mateusz 84.35 + 53.51
24.[4020] STANNY, Kuba InO SCI X15 90.37 + 59.53
[4016] PABICH, Tomasz UKS Azymut Pabianice X42 DNF
Final class results: M45 3.6km 0m 17c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[4525] NOWAK, Jacek UKS Siódemka Rumia X49 38.07 + 0.00
2.[4515] JOŃCZY, Daniel MKS Paulinum Jelenia X30 40.29 + 2.22
3.[4510] FIEDOROWICZ , Szczepan UKS TRAPER Złocienie X51 41.08 + 3.01
4.[4508] CZAPLA, Tomasz WKS Wawel BnO X56 43.38 + 5.31
5.[4507] CZAPLA, Przemysław WKS Wawel BnO X56 43.53 + 5.46
6.[4504] BŁACHUT, Igor Team 360 Warszawa X39 43.54 + 5.47
7.[4506] CISZEK, Marcin WKS Śląsk Wrocław X55 44.18 + 6.11
8.[4501] BADARYCZ, Piotr Indywidualnie X14 46.06 + 7.59
9.[4527] SIUDEK, Konrad UKS Orientuś Łódź X46 48.46 + 10.39
10.[4519] LENDZIOSZEK, Paweł KOS Warszawa X19 52.58 + 14.51
11.[4521] MAUER, Lajos Hungary2 Y05 54.16 + 16.09
12.[4531] WALUGA, Ireneusz Team 360 Warszawa X39 54.44 + 16.37
13.[4512] GMUR , Karol WKS Śląsk Wrocław X55 54.50 + 16.43
14.[4511] FILIPIAK, Marek KS Hades Poznań X22 56.14 + 18.07
15.[4505] CHABIERA, Tomasz UNTS Warszawa X53 59.27 + 21.20
16.[8061] SEROCKI, Wojciech UMKS Kwidzyn X52 60.00 + 21.53
17.[4528] WIŚNIEWSKI, Paweł WKS Wawel BnO X56 60.44 + 22.37
18.[4522] MIANOWSKI, Rafał UNTS Warszawa X53 61.43 + 23.36
19.[4517] KRZYŻOSTANEK , Jarosław Indywidualnie X14 70.41 + 32.34
20.[4513] HEBDA, Ireneusz KS Kościelec Chrzanó X23 71.50 + 33.43
21.[4509] DOMIN, Tomasz sevencoins.pl X37 72.41 + 34.34
22.[4518] LEMAŃCZYK, Dariusz Harpagan Gdańsk X11 74.57 + 36.50
23.[4514] HUNDT, Tomasz WKS Wawel BnO X56 84.00 + 45.53
24.[4524] MIKHAYLOV, Victor LKS Górzanka Nawojow X27 134.24 + 96.17
[4520] MARSZAŁEK, Waldemar UKS Kometa Gliwice X44 MISPUNCH
[4526] NOWAK, Paweł UKS Orientuś Łódź X46 MISPUNCH
[4530] WÓJTOWICZ, Grzegorz UNTS Warszawa X53 MISPUNCH
[4503] BISKUPSKI, Michał WKS Wawel BnO X56 DNF
[4516] KREMPIŃSKI, Piotr UKS Azymut Pabianice X42 DNF
[4529] WÓJCIK, Grzegorz WKS Wawel BnO X56 DNF
Final class results: M50 3.5km 0m 16c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[] MOSZKOWICZ , Paweł WKS Wawel BnO X56 33.36 + 0.00
2.[5018] SOBCZYŃSKI, Kalikst WKS Śląsk Wrocław X55 37.28 + 3.52
3.[5005] MICHALAK, Tomasz UNTS Warszawa X53 40.44 + 7.08
4.[5003] LEDZION, Grzegorz UKS Orientuś Łódź X46 41.14 + 7.38
5.[5017] SKORUPA, Mariusz LKS Górzanka Nawojow X27 42.45 + 9.09
6.[5015] RYCERSKI, Bogdan MNC NE Szczecin X31 42.57 + 9.21
7.[5001] DZIK, Mirosław LKS Górzanka Nawojow X27 46.55 + 13.19
8.[5009] PACHNIK, Dariusz UKS ORIENTPARK.PL IW X45 49.30 + 15.54
9.[5023] WOJTCZAK, Krzysztof WKS Śląsk Wrocław X55 53.05 + 19.29
10.[5012] PORADA, Robert UKS Reflex Rybnik X48 53.12 + 19.36
11.[5007] NADERA, Dariusz Indywidualnie X14 54.03 + 20.27
12.[5004] MAZUREK, Piotr WKS Śląsk Wrocław X55 57.08 + 23.32
13.[5016] RZEŃCA, Piotr UKS Orientuś Łódź X46 67.51 + 34.15
14.[5011] PISAREK, Piotr WKS Wawel BnO X56 70.01 + 36.25
15.[5022] WITKOWSKI, Zbigniew Łódź X28 72.56 + 39.20
16.[5006] MULLER, Tomasz UMKS Kwidzyn X52 78.13 + 44.37
17.[5024] WYZNAKIEWICZ, Paweł LKS Górzanka Nawojow X27 84.14 + 50.38
[5013] PTÁČEK, Ondřej KOS Tesla Brno X18 MISPUNCH
[5020] SZTRANEK, Paweł UKS Azymut Pabianice X42 MISPUNCH
[5014] PUDEŁEK, Paweł LKS Górzanka Nawojow X27 DNF
Final class results: M55 3.3km 0m 14c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[5510] URBANIAK, Krzysztof Team 360 Warszawa X39 42.04 + 0.00
2.[5507] NIESSNER, Piotr WKS Wawel BnO X56 42.19 + 0.15
3.[5506] MŁYNARCZYK, Piotr UKS Orientuś Łódź X46 48.13 + 6.09
4.[5513] WOŁOWCZYK, Marek UNTS Warszawa X53 51.15 + 9.11
5.[5511] WIDZIEWICZ, Remigiusz WKS Śląsk Wrocław X55 51.17 + 9.13
6.[5512] WOŁEK, Andrzej UNTS Warszawa X53 55.01 + 12.57
7.[5502] FORYSTEK, Józef WKS Wawel BnO X56 58.29 + 16.25
8.[5509] ŠTOREK, Petr Indywidualnie X14 75.11 + 33.07
9.[5504] ŁASKI, Tomasz KInO Stowarzysze X16 77.34 + 35.30
10.[5505] MALARZ, Zbigniew Indywidualnie X14 84.11 + 42.07
[5503] JERLECKI, Mirosław Indywidualnie X14 MISPUNCH
[5501] BUJDOSÓ, István Hungary2 Y05 DNF
[5508] STÁREK, Filip Indywidualnie X14 DNF
[5514] ŻEBROWSKI, Dariusz OK!Sport Warszawa X32 DNF
Final class results: M60 2.6km 0m 13c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[6003] KRYJOMSKI, Jerzy KS Kościelec Chrzanó X23 36.19 + 0.00
2.[6005] WOJARSKI, Krzysztof LKS Górzanka Nawojow X27 38.25 + 2.06
3.[6004] POLEWSKI, Dariusz Indywidualnie X14 42.30 + 6.11
4.[8047] MALINOWSKI, Wiktor 48.25 + 12.06
5.[6001] CZERKAWSKI, Wacław UKS Sparta Czyżowice X50 53.20 + 17.01
[6002] DRĄGOWSKI, Robert OK!Sport Warszawa X32 DNF
Final class results: M65 2.4km 0m 10c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[6502] KRET, Jacek LKS Górzanka Nawojow X27 36.51 + 0.00
2.[6501] GUGA, Romuald WKS Śląsk Wrocław X55 40.20 + 3.29
3.[6504] POŹNIAK, Szymon LKS Górzanka Nawojow X27 45.24 + 8.33
[6503] PIETRUSIŃSKI, Marek KS Artemis Wrocław X21 MISPUNCH
[6505] MISZEWSKI, Romuald Indywidualnie X14 DNF
Final class results: M70 2.2km 0m 10c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[7003] SIKORA, Miroslav Baník Ostrava Y01 35.23 + 0.00
2.[7001] GLIŃSKI, Henryk KS Artemis Wrocław X21 36.49 + 1.26
3.[7002] GORAJSKI, Andrzej WKS Śląsk Wrocław X55 71.40 + 36.17
[7004] WYSOCKI, Andrzej UKS Kometa Gliwice X44 MISPUNCH
Final class results: M75 2.2km 0m 10c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[7501] BLIMKE, Roman LKS Górzanka Nawojow X27 66.50 + 0.00
Final class results: OPEN Long 3.2km 0m 9c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[9006] KÖLNER, Blaž Orientacijski klub K Y11 31.11 + 0.00
2.[9007] KUREK, Jarosław KU AZS WAT Warszawa X26 31.17 + 0.06
3.[9002] DARCHUK, Oleksandr Indywidualnie X14 46.42 + 15.31
4.[9005] HRYCIUK, Mikołaj UKS Grom Sokolniki X43 54.50 + 23.39
5.[8040] ZAKRZEWSKI, Piotr 57.43 + 26.32
6.[9015] JACHYMIAK, Joanna KU AZS WAT Warszawa X25 58.24 + 27.13
7.[9004] GARBACIK, Wojciech Indywidualnie X14 59.10 + 27.59
8.[9010] STANNA, Ewa InO SCI X15 122.34 + 91.23
[9012] URYGA, Sławek WKS Wawel BnO X56 MISPUNCH
[9013] ZASADZKI, Mirosław Indywidualnie X14 MISPUNCH
[] ŁYSKOWICZ, Monika MISPUNCH
[9001] BARÁT, János VHS Veszprémi Honvéd Y22 DISQ
Final class results: OPEN Short 2.1km 0m 9c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[9515] WIDZIEWICZ, Aleksandra WKS Śląsk Wrocław X55 47.16 + 0.00
2.[8057] FEDOROVSKYI, Oleksandr 50.27 + 3.11
3.[9506] OLIINYK, Illia WKS Wawel BnO X56 50.35 + 3.19
4.[9509] POLEWKA, Tomasz UKS Kometa Gliwice X44 53.42 + 6.26
5.[9513] WALAŚ, Waldemar Indywidualnie X14 91.52 + 44.36
6.[9501] BADARYCZ, Szymon Indywidualnie X14 97.09 + 49.53
6.[9505] MRZYGŁÓD, Kinga Indywidualnie X14 97.09 + 49.53
8.[356] ZAJĄC, Basia UKS Reflex Rybnik X48 106.07 + 58.51
[9510] PORADA, Lilianna UKS Reflex Rybnik X48 MISPUNCH
[9511] RYGIEL, Ryszard WKS Wawel BnO X56 MISPUNCH
[9512] SOCHA, Stanisław Stowarzyszenie Team X38 MISPUNCH
[8050] NADERA, Łukasz MISPUNCH
Final class results: W10 1.9km 0m 7c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1055] WALAŚ, Emilia WKS Wawel BnO X56 59.36 + 0.00
2.[1052] DUPLAK, Sara Patria Młynne X33 61.26 + 1.50
3.[1054] OLIINYK, Arina WKS Wawel BnO X56 79.02 + 19.26
[1051] BISKUPSKA, Maria WKS Wawel BnO X56 DNF
[1053] MARCINIAK, Alicja UMKS Kwidzyn X52 DNF
[] MOSZKOWICZ, Aleksandra WKS Wawel BnO X56 DNF
Final class results: W10N 1.8km 0m 5c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1066] PISZCZEK , Wanda Patria Młynne X33 37.39 + 0.00
2.[1068] STYPUŁA, Anna Patria Młynne X33 38.30 + 0.51
3.[1064] MAZUR, Marta UKS Azymut Pabianice X42 45.08 + 7.29
4.[1062] JANAS, Małgorzata UKS Kometa Gliwice X44 73.42 + 36.03
[1063] KURNYTA , Aleksandra Patria Młynne X33 MISPUNCH
[1065] MYKHAILOVA, Kateryna LKS Górzanka Nawojow X27 MISPUNCH
Final class results: W12 2.0km 0m 9c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1251] BARÁT, Jázmin VHS Veszprémi Honvéd Y22 35.19 + 0.00
2.[1273] SZAFAREWICZ, Katarzyna UMKS Kwidzyn X52 38.32 + 3.13
3.[1263] KACZYŃSKA, Amelia Harpagan Gdańsk X11 39.16 + 3.57
4.[1254] BROSCHOVÁ, Alžběta RBK SK Radioklub Bla Y12 45.53 + 10.34
5.[1270] PABICH, Hanna UKS Azymut Pabianice X42 46.28 + 11.09
6.[1268] MARCINIAK, Klaudia UMKS Kwidzyn X52 46.50 + 11.31
7.[1259] HEBDA, Julia KS Kościelec Chrzanó X23 48.11 + 12.52
8.[1272] RYCHŁOWSKA, Julia KS Kościelec Chrzanó X23 49.50 + 14.31
9.[1277] WYSOCKA, Michalina MKS MOS Wrocław X29 50.05 + 14.46
10.[1274] WALA, Małgorzata KS Kościelec Chrzanó X23 52.13 + 16.54
11.[1276] WÓJTOWICZ, Hanna UNTS Warszawa X53 59.03 + 23.44
12.[1265] KOVÁCS-PATAKI , Borostyán Hungary2 Y05 74.47 + 39.28
13.[1267] LORENC, Sara UKS Azymut Pabianice X42 75.48 + 40.29
14.[1261] JANAS, Agnieszka UKS Kometa Gliwice X44 78.13 + 42.54
15.[1256] DANKOVA, Inna OC O-Kompas Kharkiv Y08 78.56 + 43.37
16.[1255] CZAPLA, Julia WKS Wawel BnO X56 122.26 + 87.07
[1260] HOLCZINGER , Blanka Hungary2 Y05 MISPUNCH
[1258] DZIK, Zofia LKS Górzanka Nawojow X27 MISPUNCH
[1262] JAROS, Abigail UKS Azymut Pabianice X42 MISPUNCH
[1264] KAWECKA, Amelia UMKS Kwidzyn X52 MISPUNCH
[1266] KUBACKA, Sandra UMKS Kwidzyn X52 MISPUNCH
[1269] OLIINYK, Hanna WKS Wawel BnO X56 MISPUNCH
[1271] ROMBEL, Gabriela UMKS Kwidzyn X52 MISPUNCH
[1275] WALAŚ, Olga WKS Wawel BnO X56 MISPUNCH
[1252] BISKUPSKA , Małgorzata WKS Wawel BnO X56 DNF
[1253] BREKSA, Blanka WKS Wawel BnO X56 DNF
[1257] DEPTA, Helena WKS Wawel BnO X56 DNF
Final class results: W14 2.4km 0m 10c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1460] MAUER, Luca Hungary2 Y05 30.43 + 0.00
2.[8058] YENKALO, Olha 32.49 + 2.06
3.[1464] ROKITA, Antonina Harpagan Gdańsk X11 34.32 + 3.49
4.[1471] WOJCZYK, Zofia UKS Orientuś Łódź X46 39.00 + 8.17
5.[8059] MAHAS, Yevheniia 40.36 + 9.53
6.[1452] GROCHAL, Nina KS Kościelec Chrzanó X23 41.23 + 10.40
7.[1466] STANIEC, Julia MKS MOS Wrocław X29 42.20 + 11.37
8.[1453] HETNAR, Oliwia UKS ORIENTPARK.PL IW X45 42.29 + 11.46
9.[1473] ŻUCHOWICZ, Inga UKS Reflex Rybnik X48 43.48 + 13.05
10.[1456] JUREK, Marta UKS Reflex Rybnik X48 44.32 + 13.49
11.[1472] ZELEK, Martyna Patria Młynne X33 45.46 + 15.03
12.[] MOSZKOWICZ , Julia WKS Wawel BnO X56 46.54 + 16.11
13.[1459] KOWALCZYK, Kalina UKS Azymut Pabianice X42 47.48 + 17.05
14.[1455] JAŻDŻYK, Aniela MKS MOS Wrocław X29 50.37 + 19.54
15.[1469] WASILEWSKA, Olga UKS OSiR Góra Kalwar X47 50.52 + 20.09
16.[1454] IWANOWSKA, Michalina KOS BnO Szczecin X17 52.12 + 21.29
17.[1461] MOHAI, Zita Hungary2 Y05 55.44 + 25.01
18.[1467] SZENDRA, Iwona UKS Reflex Rybnik X48 55.50 + 25.07
19.[1451] CIASTOŃ, Oliwia MKS MOS Wrocław X29 56.47 + 26.04
20.[1468] WALA, Aleksandra KS Kościelec Chrzanó X23 58.52 + 28.09
21.[1470] WOJCIECHOWSKA, Honorata Indywidualnie X14 62.49 + 32.06
[1463] REDZYNIA, Zofia UKS Azymut Pabianice X42 MISPUNCH
Final class results: W20 3.4km 0m 18c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[2065] SUDOŁ , Hanna Polish Junior Orient X35 31.41 + 0.00
2.[2055] GIELEC, Zuzanna Polish Junior Orient X34 32.05 + 0.24
3.[2058] KREMPIŃSKA, Julia Polish Junior Orient X34 33.25 + 1.44
4.[2054] FILIPIAK, Adrianna Polish Junior Orient X34 37.40 + 5.59
5.[2063] SŁOŃSKA, Zofia Polish Junior Orient X34 38.52 + 7.11
6.[2053] DOREŃ, Wiktoria Polish Junior Orient X34 42.24 + 10.43
7.[2059] NITSCH, Aleksandra UNTS Warszawa X53 45.09 + 13.28
8.[2060] PESTA, Anna UKS Azymut 45 Gdynia X40 46.50 + 15.09
9.[2064] SROKA, Małgorzata Patria Młynne X33 50.33 + 18.52
10.[2061] POGODA, Kinga UKS Kometa Gliwice X44 51.17 + 19.36
11.[8060] DENESIUK, Yuliia 52.21 + 20.40
12.[2057] KISS, Boglárka Hungary2 Y05 56.03 + 24.22
13.[2052] DOBOSZ, Aleksandra UKS OSiR Góra Kalwar X47 60.18 + 28.37
[2056] GROCHOWALSKA, Alicja UKS Azymut Pabianice X42 MISPUNCH
[2062] SIUDEK, Agnieszka UKS Orientuś Łódź X46 MISPUNCH
[2051] CHABIERA , Lena UNTS Warszawa X53 DNF
[2066] WÓJCIK, Natalia WKS Wawel BnO X56 DNF
[2067] WRZEŚNIAK, Zofia WKS Śląsk Wrocław X55 DNF
Final class results: W21E 3.9km 0m 21c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[2170] PAULAVA, Hanna WKS Śląsk Wrocław X55 42.56 + 0.00
2.[2155] DANKOVA, Olena OC O-Kompas Kharkiv Y08 45.56 + 3.00
3.[8055] MYRONRNKO, Olena 47.07 + 4.11
4.[2172] WICHA, Iwona PUKS Młode Orły Nowy X36 49.44 + 6.48
5.[2157] GORCZYCA, Maria WKS Grunwald X54 50.38 + 7.42
6.[2160] KAŠKOVÁ, Kateřina Indywidualnie X14 51.51 + 8.55
7.[2166] MIANOWSKA, Julia UNTS Warszawa X53 54.02 + 11.06
8.[2162] LOHUNOVSKA, Anastasiia OC O-Kompas Kharkiv Y08 54.13 + 11.17
9.[2154] CIURA, Aleksandra WKS Śląsk Wrocław X55 55.22 + 12.26
10.[2163] MAKOVINYI , Dorottya Hungary2 Y05 58.34 + 15.38
11.[2158] GRUCHAŁA, Natalia Harpagan Gdańsk X11 61.20 + 18.24
12.[2164] MAZAN, Aleksandra UKS TRAPER Złocienie X51 62.08 + 19.12
13.[2168] NIKITCZENKO, Natasza UKS Orientuś Łódź X46 64.42 + 21.46
14.[2156] DUŠKOVÁ, Pavla Indywidualnie X14 70.43 + 27.47
15.[2169] PANASZEK, Justyna 10 BKPanc Świętoszów X01 75.21 + 32.25
16.[2167] MIŚKIEWICZ, Martyna UKS Siódemka Rumia X49 79.26 + 36.30
[2151] BEDNARSKA, Zuzanna UNTS Warszawa X53 DNF
[2152] CHROMÁ, Adéla KOS Tesla Brno X18 DNF
[2153] CIESIÓŁKA, Katarzyna WKS Śląsk Wrocław X55 DNF
[2165] MAZUREK, Agnieszka WKS Śląsk Wrocław X55 DNF
[2171] TOPÓR , Magdalena WKS Wawel BnO X56 DNF
[2173] ZŁOŚNIK - KRASKA, Sandra MKS Paulinum Jelenia X30 DNF
Final class results: W35 3.3km 0m 14c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[3565] PABICH, Maria UKS Azymut Pabianice X42 37.15 + 0.00
2.[3557] GÓRNICKA-ANTONOWICZ, ANNA Stowarzyszenie Team X38 39.17 + 2.02
3.[3552] BINIECKA, Małgorzata UKS Azymut Pabianice X42 45.24 + 8.09
4.[4551] BIOLIK, Agnieszka 46.55 + 9.40
5.[3551] BAŃSKA-BODZIONA, Aneta 10 BKPanc Świętoszów X01 48.58 + 11.43
6.[3561] LUBKIEWICZ, Małgorzata WKS Wawel BnO X56 50.35 + 13.20
7.[3564] OLIINYK, Alona WKS Wawel BnO X56 50.45 + 13.30
8.[3566] ŚLIWCZYŃSKA , Ilona Team 360 Warszawa X39 51.17 + 14.02
9.[3558] GRZYMKIEWICZ, Liliana UKS Orientuś Łódź X46 56.49 + 19.34
10.[3559] JESIONKIEWICZ, Magda Team 360 Warszawa X39 57.21 + 20.06
11.[3553] CIARKOWSKA, Magdalena 15BZ X02 60.38 + 23.23
12.[3563] MAZUR, Katarzyna UKS Azymut Pabianice X42 64.34 + 27.19
13.[3556] GAWRON, Kasia WKS Wawel BnO X56 65.22 + 28.07
14.[3560] KURIATNYK, Nataliia OC O-Kompas Kharkiv Y08 73.59 + 36.44
15.[3569] LESISZ, Agata Harpagan Gdańsk X11 76.52 + 39.37
[3554] DYBKA, Katarzyna AKTYWNE CHOSZCZNO X04 DNF
[3555] DYBKA, Katarzyna AKTYWNE CHOSZCZNO X04 DNF
[3567] ZAJĄC, Honorata WKS Wawel BnO X56 DNF
[3568] JACHYMIAK, Joanna KU AZS WAT Warszawa X25 DNF
Final class results: W40 2.6km 0m 13c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[4056] SÁRECZ , Éva Hungary2 Y05 34.08 + 0.00
2.[4057] SZABÓ , Ágnes Hungary2 Y05 37.59 + 3.51
3.[4054] KOSINSKA, Zofia WKS Wawel BnO X56 42.40 + 8.32
4.[4058] WALIDUDA, Anna Kotwica Brzeg X20 50.30 + 16.22
5.[4052] FRĄCZEK, Justyna WKS Wawel BnO X56 62.38 + 28.30
[4051] BALABANOV, Irina KOS BnO Szczecin X17 DNF
[4053] GRABOWSKA, Joanna WKS Wawel BnO X56 DNF
[4055] MYKHAILOVA, Natalia LKS Górzanka Nawojow X27 DNF
Final class results: W45 2.3km 0m 10c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[4564] ŠVÍGLEROVÁ, Pavla TSM Pardubice Y19 26.55 + 0.00
2.[4557] KONC, Katarzyna UKS Azymut Pabianice X42 35.16 + 8.21
3.[4565] WŁODARCZYK-SZYMAŃSKA, Anna MariaMKS Paulinum Jelenia X30 35.53 + 8.58
4.[4566] WÓJTOWICZ, Katarzyna UNTS Warszawa X53 37.54 + 10.59
5.[4561] MIANOWSKA, Dorota UNTS Warszawa X53 41.55 + 15.00
6.[4552] BROSCHOVÁ, Lucie RBK SK Radioklub Bla Y12 42.31 + 15.36
7.[4553] DANKOVA, Olga OC O-Kompas Kharkiv Y08 43.09 + 16.14
8.[4559] LEMAŃCZYK, Aleksandra Harpagan Gdańsk X11 45.13 + 18.18
9.[4560] MARSZAŁEK, Maria UKS Kometa Gliwice X44 45.44 + 18.49
10.[4554] FILIPIAK, Agnieszka KS Hades Poznań X22 50.08 + 23.13
11.[4556] JANAS, Irena UKS Kometa Gliwice X44 51.30 + 24.35
12.[] OLEJNIK, Ewa 66.11 + 39.16
[4555] HYLA, Bogumiła UKS Kometa Gliwice X44 MISPUNCH
[4558] LAMPARSKA, Iwona WKS Wawel BnO X56 DNF
[4563] RĘDZIŃSKA, Dorota UMKS Kwidzyn X52 DNF
Final class results: W50 2.3km 0m 10c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[5060] WYSOCKA, Joanna WKS Śląsk Wrocław X55 27.21 + 0.00
2.[5052] CHALOUPSKÁ, Pavlína TSM Královehradecko Y17 27.48 + 0.27
3.[5055] NOWAK, Barbara HKS Azymut Mochy X12 28.11 + 0.50
4.[5053] FAJKUSOVÁ, Jitka Indywidualnie X14 37.28 + 10.07
5.[5057] ŠTORKOVÁ, Simona Indywidualnie X14 39.05 + 11.44
6.[5059] WOŁOWCZYK, Mariola UNTS Warszawa X53 40.59 + 13.38
7.[5058] TRYKOZKO, Urszula Team 360 Warszawa X39 41.42 + 14.21
8.[5056] PUŁCZYŃSKA, Agnieszka WKS Wawel BnO X56 95.30 + 68.09
[5054] NADERA, Agata CX80 Kalisz X09 DNF
Final class results: W55 2.3km 0m 10c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[5552] ŁASKA, Renata KInO Stowarzysze X16 62.11 + 0.00
2.[5553] WOŁEK, Małgorzata UNTS Warszawa X53 65.47 + 3.36
Final class results: W60 2.0km 0m 7c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[6054] KAMIŃSKA-SOCHA, Hanna Stowarzyszenie Team X38 35.17 + 0.00
2.[6056] WYSOCKA, Jolanta UKS Kometa Gliwice X44 35.24 + 0.07
3.[6052] CZERKAWSKA, Urszula UKS Sparta Czyżowice X50 35.50 + 0.33
4.[6051] BARTNIK, Bożena KU AZS WAT Warszawa X25 76.59 + 41.42
5.[6055] WOJARSKA, Kamilla Bielsko-Biała O-Team X05 77.49 + 42.32
[6053] DRĄGOWSKA, Marzena OK!Sport Warszawa X32 DNF
Final class results: W70 2.0km 0m 7c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[7051] SIKOROVÁ, Marie Baník Ostrava Y01 67.23 + 0.00
Final class results: WM10R 1.8km 0m 5c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1075] MAZAN, Kacper KOS BnO Szczecin X17 29.29 + 0.00
2.[1072] CHROMÝ, Filip KOS Tesla Brno X18 33.32 + 4.03
3.[1076] MAZUR, Matylda UKS Azymut Pabianice X42 82.19 + 52.50
4.[8042] GOCYŁA, Jerzy 91.40 + 62.11
5.[8046] LEŚNIAK, Kacper 100.03 + 70.34
6.[8045] LEŚNIAK, Piotr 100.04 + 70.35
7.[8044] LEŚNIAK, Ania 100.06 + 70.37
Final class results: WM12-14B 2.0km 0m 6c
------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1102] GOŁĘBIOWSKA, Marta MKS MOS Wrocław X29 45.13 + 0.00
2.[1458] KLIŚ, Weronika UKS Reflex Rybnik X48 45.36 + 0.23
3.[1110] WIDZIEWICZ, Damian MKS MOS Wrocław X29 48.36 + 3.23
4.[1108] PODGÓRSKA, Gabriela KS Kościelec Chrzanó X23 55.04 + 9.51
5.[1104] JABŁOŃSKA, Alicja UKS Kometa Gliwice X44 57.55 + 12.42
6.[1105] KAMIŃSKI, Marcin MKS MOS Wrocław X29 60.33 + 15.20
7.[1106] LENDZIOSZEK, Leszek KOS Warszawa X19 61.02 + 15.49
8.[1107] MORDARSKA, Julita Patria Młynne X33 65.28 + 20.15
9.[1103] HYLA, Natalia UKS Kometa Gliwice X44 66.12 + 20.59
10.[1109] STANNA, Katarzyna InO SCI X15 93.16 + 48.03
[1101] BAJ, Zuzanna UKS Reflex Rybnik X48 MISPUNCH
|