Preliminary class results (">" final result) 03.06.2022 23:01:04
Pomorze Sprint Cup 2022
===Podkarpacki OZOS================================================Orienteering Organiser===
Preliminary class results: 10R 0.9km 0m 12c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[105]PIETRZAK, Inez HKS Azymut, Mochy 5 0mp 17.27
2>[106]PUSTKOWSKA, Malina PKO Harpagan, Gdańsk 1 0mp 20.13
3>[107]PIOTROWSKI, Filip UMKS, Kwidzyn 6 0mp 38.40
4>[104]MELLER, Zofia KS Hades, Poznań 4 0mp 92.51
5 [101]DARGACZ, Angelika PKO Harpagan, Gdańsk 1 2mp 24.41
[103]MAZUR, Matylda UKS Azymut, Pabianic 3 5242 DNF
Preliminary class results: M10 0.9km 0m 14c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[1060]SZUTKO, Aleksander UKS Traper, Złocieni 12 4919 13.21 + 0.00
2>[1055]MARSZAŁEK, Karol UKS Azymut 45, Gdyni 9 5068 15.00 + 1.39
3>[1057]ROUTSI, Rafael Rasti-Jyry 11 17.03 + 3.42
4>[1051]CICHEWICZ, Wojciech UMKS, Kwidzyn 6 5556 19.10 + 5.49
5>[1058]SAGRERA, Brunon UMKS, Kwidzyn 6 5552 19.56 + 6.35
6>[1062]WOJARSKI, Przemysław UMKS, Kwidzyn 6 5599 22.01 + 8.40
7>[1056]OBERNIKHIN, Stsiapan Stowarzyszenie Team 10 24.01 + 10.40
8>[1053]KMIECIŃSKI, Franciszek PUKS Młode Orły, Now 8 4533 28.11 + 14.50
[1061]URYGA, Adam WKS Wawel, Kraków 13 5200 MISPUNCH
[1052]CIUPA, Wojciech UKS Orientuś, Łódź 7 5267 DNF
[1054]LIPIEC, Błażej PUKS Młode Orły, Now 8 5561 DNF
[1059]SAGRERA, Leon UMKS, Kwidzyn 6 5551 DNF
Preliminary class results: M12 1.1km 0m 13c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[1277]SOBOLIVSKYI, Makar UNTS, Warszawa 14 5741 13.48 + 0.00
2>[1269]MARSZAŁEK, Dawid UKS Kometa, Gliwice 17 4148 14.58 + 1.10
3>[1283]WIŚNIEWSKI, Adam UKS Azymut, Pabianic 3 4406 14.59 + 1.11
4>[1265]JĘDRAS, Jakub UMKS, Kwidzyn 6 4509 15.55 + 2.07
5>[1273]PĘKAL, Paweł UMKS, Kwidzyn 6 4444 16.16 + 2.28
6>[1255]DROŃ, Wojciech UMKS, Kwidzyn 6 4510 18.13 + 4.25
7>[1280]SZYMANOWSKI, Natan UKS Traper, Złocieni 12 4920 18.16 + 4.28
8>[1263]GROMADZKI, Szymon PKO Harpagan, Gdańsk 1 5579 18.33 + 4.45
9>[1272]NIEDBAŁ, Mikołaj MKS MOS, Wrocław 18 5491 18.40 + 4.52
10>[1264]HUNDT, Dawid WKS Wawel, Kraków 13 19.15 + 5.27
11>[1285]ZASADZKI, Tymoteusz WKS Wawel, Kraków 13 4749 20.28 + 6.40
12>[1251]BUCZMA, Jakub Stowarzyszenie Team 10 5463 20.33 + 6.45
13>[1279]SZEWCZYKOWSKI, Rafał Stowarzyszenie Team 10 5378 21.03 + 7.15
14>[1262]GÓRSKI, Seweryn UKS OSiR, Góra Kalwa 16 5321 21.55 + 8.07
15>[1281]TOMASZEWSKI, Wojciech UKS Włóczykij, Osiek 19 5301 22.31 + 8.43
16>[1257]GAJDA, Szczepan UNTS, Warszawa 14 5505 22.53 + 9.05
17>[1266]LENCZOWSKI, Krzysztof Stowarzyszenie Team 10 4075 23.46 + 9.58
18>[1253]CZERNICKI, Julian UNTS, Warszawa 14 5737 27.16 + 13.28
19>[1271]MIZIOŁEK, Jerzy Stowarzyszenie Team 10 5604 28.45 + 14.57
20>[1256]DUDA, Łukasz UKS Traper, Złocieni 12 4142 30.20 + 16.32
21>[1276]SIPAK, Kacper PUKS Młode Orły, Now 8 5572 33.21 + 19.33
22>[1254]DOPIERAŁA, Adam UNTS, Warszawa 14 5736 37.05 + 23.17
23>[1252]CENDROWSKI, Nikodem UNTS, Warszawa 14 5738 47.36 + 33.48
23>[1261]GÓRALSKI, Brunon UNTS, Warszawa 14 5680 47.36 + 33.48
25>[1270]MATYSIAK, Jakub UNTS, Warszawa 14 5735 47.58 + 34.10
26>[1259]GŁĘBIEWSKI, Emil UNTS, Warszawa 14 48.41 + 34.53
27>[1278]STEFANIAK, Jakub UNTS, Warszawa 14 5684 49.35 + 35.47
28>[1268]MACIAŚ, Kacper UNTS, Warszawa 14 5688 50.06 + 36.18
29>[1284]WIŚNIEWSKI, Maksymilian UNTS, Warszawa 14 5676 50.38 + 36.50
30>[1258]GAWLIKOWSKI, Mikołaj UNTS, Warszawa 14 5681 58.12 + 44.24
31>[1275]POTRZEBSKI, Tytus UNTS, Warszawa 14 59.48 + 46.00
[1274]PIETRZAK, Bruno HKS Azymut, Mochy 5 5046 MISPUNCH
[1282]URYGA, Artur WKS Wawel, Kraków 13 4928 MISPUNCH
[1267]LIPIEC, Gabriel PUKS Młode Orły, Now 8 5076 DNF
Preliminary class results: M14 1.6km 0m 16c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[1461]KOCIUBA, Wiktor MKS MOS, Wrocław 18 4002 14.06 + 0.00
2>[1487]TRZECIAK, Antoni UKS Orientuś, Łódź 7 5024 14.22 + 0.16
3>[1466]LENDZIOSZEK, Roman BKS Wataha, Warszawa 21 4944 16.03 + 1.57
4>[1488]TUFEKCIS, Leonidas BKS Wataha, Warszawa 21 4577 16.20 + 2.14
5>[1457]GRZYMKIEWICZ, Mateusz UKS Orientuś, Łódź 7 4878 17.09 + 3.03
5>[1463]LEMAŃCZYK, Witold PKO Harpagan, Gdańsk 1 4804 17.09 + 3.03
7>[1473]MOTAŁA, Piotr UKS Siódemka, Rumia 20 4552 17.29 + 3.23
8>[1462]KREFFT, Adam UKS Siódemka, Rumia 20 5531 18.08 + 4.02
9>[1470]MAŚLANKA, Mateusz BKS Wataha, Warszawa 21 4581 18.24 + 4.18
10>[1481]SIKORA, Dawid PKO Harpagan, Gdańsk 1 5279 18.31 + 4.25
11>[1479]PUŁCZYŃSKI, Jeremi WKS Wawel, Kraków 13 4019 19.24 + 5.18
12>[1486]TOMALA, Maciej MKS MOS, Wrocław 18 4916 20.27 + 6.21
13>[1480]RUBAJ, Konrad UMKS, Kwidzyn 6 5065 20.49 + 6.43
14>[1474]OBERNIKHIN, Piotr Stowarzyszenie Team 10 20.57 + 6.51
15>[1468]ŁUBISZ, Łukasz UKS Azymut, Pabianic 3 4402 23.08 + 9.02
16>[1455]GREBENCHUK, Yevheni KS Hades, Poznań 4 5764 23.21 + 9.15
17>[1459]KAMIŃSKI, Marcin MKS MOS, Wrocław 18 5705 23.25 + 9.19
18>[1490]WIDZIEWICZ, Damian MKS MOS, Wrocław 18 5706 23.37 + 9.31
19>[1483]STAŚKIEWICZ, Miłosz MKS MOS, Wrocław 18 4915 23.40 + 9.34
20>[1491]WOJDA, Grzegorz UNTS, Warszawa 14 4570 23.57 + 9.51
21>[1472]MELLER, Jan KS Hades, Poznań 4 4150 24.09 + 10.03
22>[1456]GROMADZKI, Wiktor Stowarzyszenie Team 10 4072 24.49 + 10.43
23>[1482]SIUDEK, Krzysztof UKS Orientuś, Łódź 7 4874 25.13 + 11.07
24>[1475]PALAK, Jakub UNTS, Warszawa 14 4841 28.07 + 14.01
25>[1477]POKORSKI, Borys UMKS, Kwidzyn 6 5550 28.48 + 14.42
26>[1476]POBRATYN, Błażej UNTS, Warszawa 14 4566 30.56 + 16.50
27>[1469]MACIAŚ, Jakub UNTS, Warszawa 14 4839 32.18 + 18.12
28>[1464]LENCZOWSKI, Adam Stowarzyszenie Team 10 4073 32.39 + 18.33
29>[1471]MATUSZEWSKI, Dawid UNTS, Warszawa 14 4611 33.40 + 19.34
30>[1478]POLEWIAK, Paweł UNTS, Warszawa 14 4567 33.50 + 19.44
31>[1467]LEŚNIAK, Alexander UNTS, Warszawa 14 4559 45.51 + 31.45
[1453]DZWONKOWSKI, Łukasz UKS OSiR, Góra Kalwa 16 5692 MISPUNCH
[1454]GAJDA, Ignacy Tadeusz UNTS, Warszawa 14 4825 MISPUNCH
[1458]JONIEC, Hubert UMKS, Kwidzyn 6 3917 MISPUNCH
[1452]CIUPA, Jan UKS Orientuś, Łódź 7 3926 DNF
[1460]KAWECKI, Michał UMKS, Kwidzyn 6 5553 DNF
[1484]STEFAŃCZAK, Tymon MKS MOS, Wrocław 18 4344 DNF
[1489]UKLEJA, Krzysztof UKS Azymut 45, Gdyni 9 3120 DNF
[]MACZYŃŚKI, Mirosław DNF
Preliminary class results: M16 1.8km 0m 18c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[1651]BULTROWICZ, Tymoteusz WKS Śląsk, Wrocław 22 3700 17.16 + 0.00
2>[1670]RZEŃCA, Tomasz UKS Orientuś, Łódź 7 3712 17.31 + 0.15
3>[1654]DRAPELLA, Stanisław PKO Harpagan, Gdańsk 1 4803 17.51 + 0.35
4>[1679]CEPURDEJ, Władysław UKS Azymut 45, Gdyni 9 18.17 + 1.01
5>[1667]PISAREK, Kordian WKS Wawel, Kraków 13 4263 18.51 + 1.35
6>[1659]KREMPIŃSKI, Franciszek UKS Azymut, Pabianic 3 3559 18.56 + 1.40
7>[1662]ŁĄCKI, Jakub UKS Azymut, Pabianic 3 3296 19.32 + 2.16
8>[1678]ZIELIŃSKI, Tomasz KS Hades, Poznań 4 3701 21.06 + 3.50
9>[1668]POKORSKI, Igor UMKS, Kwidzyn 6 5549 22.07 + 4.51
10>[1677]ZAREMBA, Adam UMKS, Kwidzyn 6 3567 22.10 + 4.54
11>[1676]WIŚNIEWSKI, Jakub UKS Azymut, Pabianic 3 3879 23.22 + 6.06
12>[1658]KIELNIEROWSKI, Wojciech UKS Azymut, Pabianic 3 4105 23.27 + 6.11
13>[1672]STANIAK, Paweł PKO Harpagan, Gdańsk 1 5583 24.10 + 6.54
14>[1657]GRZEGORCZYK, Borys WKS Wawel, Kraków 13 4481 26.15 + 8.59
15>[1653]DOMARUS, Aleksander UKS Siódemka, Rumia 20 5362 29.11 + 11.55
16>[1664]MAZUREK, Maciej Tczewskie Stowarzysz 23 5605 30.08 + 12.52
17>[1656]DUBRO, Lev UKS Traper, Złocieni 12 4829 30.19 + 13.03
18>[1652]CHACHURSKI, Mieszko UNTS, Warszawa 14 4193 30.40 + 13.24
19>[1675]WESOŁOWSKI, Oskar UKS Azymut, Pabianic 3 4458 38.40 + 21.24
20>[1673]SZTRANEK, Maciej UKS Azymut, Pabianic 3 3562 39.50 + 22.34
[1655]DROŃ, Wiktor UMKS, Kwidzyn 6 3764 DNF
[1663]MACIEJEWSKI, Bartłomiej BKS Wataha, Warszawa 21 3943 DNF
[1665]PERFIKOWSKI, Paweł UMKS, Kwidzyn 6 3568 DNF
[1666]PĘKAL, Mikołaj UMKS, Kwidzyn 6 3569 DNF
[1669]RYGIELSKI, Wiktor UMKS, Kwidzyn 6 3570 DNF
[1671]SŁOMCZYŃSKI, Filip UKS Orientuś, Łódź 7 3765 DNF
[]STRONSKI, Kacper LOK Grudziądz lok DNF
[]MACZYNSKI, Dawid LOK Grudziądz lok DNF
Preliminary class results: M18 1.8km 0m 18c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[1861]WÓJTOWICZ, Krzysztof UNTS, Warszawa 14 3174 17.17 + 0.00
2>[1860]WÓJCIK, Paweł WKS Wawel, Kraków 13 2991 17.33 + 0.16
3>[1854]MULLER, Wiktor UMKS, Kwidzyn 6 2578 17.54 + 0.37
4>[1852]DVORNIKOV, Danylo Tczewskie Stowarzysz 24 5809 18.30 + 1.13
5>[1859]WOŁEK, Stanisław UNTS, Warszawa 14 3557 18.48 + 1.31
6>[1862]ŻESŁAWSKI, Jakub WKS Wawel, Kraków 13 3201 19.08 + 1.51
7>[1857]TYWONEK, Jan UKS OSiR, Góra Kalwa 16 3841 19.51 + 2.34
8>[1863]ŻESŁAWSKI, Mateusz WKS Wawel, Kraków 13 3200 19.54 + 2.37
9>[1853]MARSZAŁEK, Patryk UKS Kometa, Gliwice 17 3823 21.44 + 4.27
10>[1851]DĄBROWSKI, Karol UKS OSiR, Góra Kalwa 16 3907 24.55 + 7.38
11>[1858]WASILEWSKI, Mikołaj UKS OSiR, Góra Kalwa 16 2779 26.57 + 9.40
12>[1855]SEMPRYKH, Andrian PKO Harpagan, Gdańsk 1 5787 27.46 + 10.29
[1856]TENGOWSKI, Mateusz UMKS, Kwidzyn 6 5250 DNF
Preliminary class results: M20 1.8km 0m 18c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[2053]NOWAK, Grzegorz UKS Siódemka, Rumia 20 2370 17.31 + 0.00
2>[2055]SŁOMCZYŃSKI, Ignacy UKS Orientuś, Łódź 7 2837 19.19 + 1.48
3>[2051]BARTOS, Zbigniew UKS Orientuś, Łódź 7 2127 19.22 + 1.51
4>[2054]OBERNIKHIN, Alex Stowarzyszenie Team 10 5619 19.44 + 2.13
5>[2052]KULESZA, Igor UKS Orientuś, Łódź 7 4098 21.36 + 4.05
Preliminary class results: M21A 2.1km 0m 21c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[2158]MADEJ, Mateusz UKS Orientpark.pl, I 30 705 20.57 + 0.00
2>[2164]KUCHARCZYK, Jakub UKS Kometa, Gliwice 17 22.09 + 1.12
3>[2161]TOIVONEN, Vilhelm Kangasala SK 31 26.03 + 5.06
4>[2152]GAJOS, Paweł KU AZS WAT, Warszawa 26 5338 28.49 + 7.52
5>[2162]URANOWSKI, Marek 15GBZ 32 30.18 + 9.21
6>[2155]HALUCH, Karol KU AZS WAT Warszawa 28 32.42 + 11.45
7>[]PARFIANOWCZ, Adam 35.09 + 14.12
8>[2156]HOROSZKIEWICZ, Adrian UKS Orientuś, Łódź 7 5285 38.44 + 17.47
9>[2160]SZYSZKA, Kacper KU AZS WAT Warszawa 28 46.18 + 25.21
[2153]GĄSIOROWSKI, Adam UKS Azymut, Pabianic 3 3558 MISPUNCH
[2151]ANENECHUKWU, Ebuka Michael Team Nigeria 25 DNF
[2154]GÓRSKI, Maciej Warszawa 27 DNF
[2157]LEWANDOWSKI, Marek ind. Bydgoszcz 29 DNF
Preliminary class results: M21E 2.1km 0m 21c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[71]OLEJNIK, Michał WKS Grunwald, Poznań 39 340 14.38 + 0.00
2>[78]PAWLAK, Bartosz WKS Grunwald, Poznań 39 898 15.21 + 0.43
3>[75]PARFIANOWICZ, Piotr UNTS, Warszawa 14 102 15.31 + 0.53
4>[84]PRYJMA, Fryderyk UNTS, Warszawa 14 2672 16.46 + 2.08
5>[65]KUCA, Kacper UNTS, Warszawa 14 2032 17.03 + 2.25
6>[72]PABICH, Mariusz UKS Azymut, Pabianic 3 338 17.08 + 2.30
7>[61]FOMICIOV, Anatoli Moldova national tea 35 17.11 + 2.33
8>[58]DZIOBA, Mateusz MKS Paulinum, Jeleni 37 1101 17.20 + 2.42
9>[73]PACHNIK, Stanisław UKS Orientuś, Łódź 7 4297 17.24 + 2.46
10>[52]BIEDERMAN, Marcin WKS Wawel, Kraków 13 1508 17.31 + 2.53
11>[69]NIEWIEDZIAŁA, Robert UKS Siódemka, Rumia 20 1021 17.32 + 2.54
12>[82]SZTRANEK, Jan UKS Azymut, Pabianic 3 2653 18.08 + 3.30
13>[56]DAVÎDOV, Iaroslav Moldova national tea 35 18.16 + 3.38
14>[77]PATEREK, Mikołaj WKS Śląsk, Wrocław 22 2376 18.41 + 4.03
15>[76]PASZYŃSKI, Piotr UKS Orientuś, Łódź 7 423 19.03 + 4.25
16>[83]WOŁOWCZYK, Krzysztof UNTS, Warszawa 14 488 19.04 + 4.26
17>[62]GŁADECKI, Dawid UKS OSiR, Góra Kalwa 16 3729 19.05 + 4.27
18>[59]FEDOSIEIENKO, Volodymyr KSO If Deaf 38 19.25 + 4.47
19>[68]MOSSAKOWSKI, Wojciech UNTS, Warszawa 14 1115 19.57 + 5.19
20>[60]FILIPIAK, Mateusz KS Hades, Poznań 4 4415 20.29 + 5.51
21>[67]MICHALAK, Kacper UNTS, Warszawa 14 2980 20.38 + 6.00
22>[70]OGDOWSKI, Bartłomiej UKS Siódemka, Rumia 20 2118 20.45 + 6.07
23>[57]DOMAŃSKI, Dariusz 17 WBZ 36 21.12 + 6.34
24>[63]GOLOVEI, Andrei Moldova national tea 35 22.20 + 7.42
[53]BYRCZEK, Jan UKS Azymut 45, Gdyni 9 2726 DNF
[64]IKEKPEAZU, Stephen Chiemela Team Nigeria 25 DNF
[66]LUCKY, Abrahim Chioma Team Nigeria 25 DNF
[81]RZEŃCA, Piotr (jr) UKS Orientuś, Łódź 7 2129 DNF
Preliminary class results: M35 1.8km 0m 18c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[3563]WENSŁAW, Mateusz UKS Azymut 45, Gdyni 9 153 16.42 + 0.00
2>[3562]SOKALSKI, Dariusz KU AZS WAT, Warszawa 26 715 17.43 + 1.01
3>[3555]LESISZ, Kamil UNTS, Warszawa 14 3904 18.07 + 1.25
4>[3553]KOŻYCZKOWSKI, Edward UKS Siódemka, Rumia 20 5358 18.59 + 2.17
5>[3552]KACZYŃSKI, Piotr PKO Harpagan, Gdańsk 1 4349 20.22 + 3.40
6>[3559]MUZIOŁ, Łukasz PKO Harpagan, Gdańsk 1 5577 20.55 + 4.13
7>[3565]WYRZYKOWSKI, Patryk KS Hades, Poznań 4 5078 21.13 + 4.31
8>[3558]MELLER, Błażej KS Hades, Poznań 4 4746 22.09 + 5.27
9>[3551]FRĄTCZAK, Sławomir PKO Harpagan, Gdańsk 1 4370 23.43 + 7.01
10>[3561]RAMOTOWSKI, Mariusz 15.GBZ 42 26.31 + 9.49
11>[3556]ŁĄTKOWSKI, Krzysztof Indywidualny Wielkop 41 5725 28.22 + 11.40
12>[3554]KROCHMAL, Adam UNTS Warszawa 40 31.13 + 14.31
[3557]MAZUR, Michał UKS Azymut, Pabianic 3 2952 DNF
[3566]ZAJĄC, Bartosz Jednostka wojskowa 2 43 DNF
Preliminary class results: M40 1.8km 0m 18c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[4053]CYCH, Piotr WKS Śląsk, Wrocław 22 718 18.39 + 0.00
2>[4063]OBERNIKHIN, Igor Stowarzyszenie Team 10 19.11 + 0.32
3>[4056]GOLINOWSKI, Paweł Indywidualny Dolnośl 46 2892 20.24 + 1.45
4>[4055]FANKIDEJSKI, Artur UKS Włóczykij, Osiek 19 3873 21.13 + 2.34
5>[4066]SIKORA, Roger PKO Harpagan, Gdańsk 1 5145 21.17 + 2.38
6>[4059]KOCIUBA, Marek KU AZS WAT, Warszawa 26 4985 21.45 + 3.06
7>[4057]GROCHAL, Marcin KS Kościelec, Chrzan 47 4830 22.52 + 4.13
8>[4052]BIAŁOGRODZKI, Jakub UKS Azymut 45, Gdyni 9 5611 23.13 + 4.34
9>[4054]DAMAZYN, Damian JW1109 45 23.23 + 4.44
10>[4065]PISARSKI, Patryk UKS Siódemka, Rumia 20 4692 25.10 + 6.31
11>[4058]IEFYMENKO, oleksandr indywidualnie 48 25.32 + 6.53
11>[4064]PIETRZAK, Patryk HKS Azymut, Mochy 5 1229 25.32 + 6.53
13>[4060]KURKOWIAK, Grzegorz WKS Grunwald, Poznań 39 5732 28.13 + 9.34
14>[4051]BANASZEWSKI, Michał Parkrun Grudziądz 44 33.47 + 15.08
15>[4062]MARSZAŁEK, Michał UKS Azymut 45, Gdyni 9 5610 41.00 + 22.21
[4067]STACHOWSKI, Paweł Indywidualny lubuski 49 1536 DNF
[4068]TKACZUK, Tomasz UKS Azymut, Pabianic 3 3253 DNF
Preliminary class results: M45 1.6km 0m 18c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[4553]BŁACHUT, Igor Stowarzyszenie Team 10 2679 16.33 + 0.00
2>[4567]NOWAK, Jacek UKS Siódemka, Rumia 20 143 16.56 + 0.23
3>[4551]BANACH, Krzysztof UMKS ORKAN, Ostróda 51 1440 17.04 + 0.31
4>[4578]SUNTLA, Juha Turun Metsänkävijät 201 17.11 + 0.38
5>[4565]MIANOWSKI, Rafał UNTS, Warszawa 14 2068 17.23 + 0.50
6>[4574]SIUDEK, Konrad UKS Orientuś, Łódź 7 4873 17.35 + 1.02
7>[4562]KREMPIŃSKI, Piotr UKS Azymut, Pabianic 3 2652 17.36 + 1.03
8>[4566]MOL, Krzysztof HKS Azymut, Mochy 5 2866 18.07 + 1.34
9>[4560]FILIPIAK, Marek KS Hades, Poznań 4 4414 18.08 + 1.35
10>[4559]FIEDOROWICZ, Szczepan UKS Traper, Złocieni 12 2906 18.27 + 1.54
11>[4552]BIOLIK, Grzegorz UNTS, Warszawa 14 2177 18.55 + 2.22
12>[4555]CHABIERA, Tomasz UNTS, Warszawa 14 2521 18.57 + 2.24
13>[4556]CZAPLA, Przemysław WKS Wawel, Kraków 13 2933 19.04 + 2.31
14>[4557]DARGACZ, Arkadiusz PKO Harpagan, Gdańsk 1 4591 19.17 + 2.44
15>[4568]NOWAK, Paweł UKS Orientuś, Łódź 7 3930 20.01 + 3.28
16>[4572]POLEWKA, Tomasz UKS Kometa, Gliwice 17 301 20.16 + 3.43
17>[4554]BORZYSZKOWSKI, Jacek UKS Siódemka, Rumia 20 3307 21.27 + 4.54
18>[4563]LEMAŃCZYK, Dariusz PKO Harpagan, Gdańsk 1 4846 21.37 + 5.04
19>[4558]DUDA, Tomasz UKS Traper, Złocieni 12 4529 22.23 + 5.50
20>[4576]WOJCIECHOWSKI, Krzysztof MKS Skarmat, Toruń 53 5254 22.37 + 6.04
21>[4577]WÓJTOWICZ, Grzegorz UNTS, Warszawa 14 4546 24.09 + 7.36
22>[4561]HUNDT, Tomasz WKS Wawel, Kraków 13 27.30 + 10.57
23>[4575]URYGA, Sławomir WKS Wawel, Kraków 13 5205 29.30 + 12.57
24>[4518]LENCKOWSKI, Piotr Indywidualnie 54 34.57 + 18.24
[4569]PARUSZEWSKI, Marek Indywidualni Pomorsk 52 3905 DNF
[4570]PLESIŃSKI, Mariusz Indywidualny Dolnośl 46 1304 DNF
[4571]PLESIŃSKI, Mariusz Indywidualny Dolnośl 46 1304 DNF
[4573]PORZYCZ, Janusz UKS Siódemka, Rumia 20 232 DNF
Preliminary class results: M50 1.6km 0m 18c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[5056]NOWAK, Remigiusz KS Hades, Poznań 4 907 15.24 + 0.00
2>[5063]STASZAK, Artur UNTS, Warszawa 14 2013 15.55 + 0.31
3>[5059]RYCERSKI, Bogdan KS Artemis, Wrocław 57 1302 17.58 + 2.34
4>[5057]PISAREK, Piotr WKS Wawel, Kraków 13 4588 19.03 + 3.39
5>[5055]MICHALAK, Tomasz UNTS, Warszawa 14 2981 19.13 + 3.49
6>[5060]RZEŃCA, Piotr UKS Orientuś, Łódź 7 2438 19.34 + 4.10
7>[5065]UDRIS, Anthony South Yorkshire Orie 58 19.37 + 4.13
8>[5052]GORCZYCA, Jacek KS Hades, Poznań 4 3305 19.56 + 4.32
9>[5061]SŁOMCZYŃSKI, Robert UKS Orientuś, Łódź 7 3001 20.31 + 5.07
10>[5062]SŁOŃSKI, Marek WKS Wawel, Kraków 13 3192 21.11 + 5.47
11>[5064]SZTRANEK, Paweł UKS Azymut, Pabianic 3 4827 23.47 + 8.23
12>[5058]RUTKOWSKI, Remigiusz Tczewskie Stowarzysz 56 2856 25.55 + 10.31
13>[5066]WITKOWSKI, Adam UKS Azymut 45, Gdyni 9 158 34.44 + 19.20
14>[5054]MAZUREK, Jan Tczewskie Stowarzysz 55 5606 36.37 + 21.13
[5067]WITKOWSKI, Zbigniew Łódź 59 MISPUNCH
[5068]ZIELIŃSKI, Paweł KS Hades, Poznań 4 913 MISPUNCH
Preliminary class results: M55 1.5km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[5559]NIESSNER, Piotr WKS Wawel, Kraków 13 2725 18.32 + 0.00
2>[5562]URBANIAK, Krzysztof Stowarzyszenie Team 10 522 18.46 + 0.14
3>[5563]WOŁOWCZYK, Marek UNTS, Warszawa 14 113 19.43 + 1.11
4>[5558]MOSSAKOWSKI, Przemysław Stowarzyszenie Team 10 1758 20.22 + 1.50
5>[5564]ŻESŁAWSKI, Wojciech WKS Wawel, Kraków 13 3660 21.24 + 2.52
6>[5552]CHACHURSKI, Ryszard KU AZS WAT, Warszawa 26 65 21.29 + 2.57
7>[5557]MŁYNARCZYK, Piotr UKS Orientuś, Łódź 7 3294 21.55 + 3.23
8>[5560]PRIETO, Jose Manuel Malarruta 62 24.34 + 6.02
9>[5551]BURCHARDT, Sławomir KS Hades, Poznań 4 3699 26.27 + 7.55
10>[]PARFIANOWICZ, Marcin 27.34 + 9.02
11>[5561]SEEFELD, Karl-Heinz OLV, Uslar 63 28.29 + 9.57
12>[5555]KŁOS, Józef UKS Azymut, Pabianic 3 682 28.39 + 10.07
13>[5553]DEPTULSKI, Tomasz Tczewskie Stowarzysz 60 2368 30.43 + 12.11
14>[5554]GAPIŃSKI, Włodzimierz UKS Orientuś, Łódź 7 2437 43.21 + 24.49
[5556]LICKIEWICZ, Jarosław Indywidualny Podlask 61 1663 DNF
Preliminary class results: M60 1.1km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[6056]ROUTSI, Jyrki Suunnistusmatkat 65 11.04 + 0.00
2>[6054]NIEMI, Kari-Veli Hauhon Sisu 64 12.16 + 1.12
3>[6053]LECH, Bogdan UMKS ORKAN, Ostróda 51 789 14.50 + 3.46
4>[6051]KRAŚNIEWSKI, Krzysztof UMKS ORKAN, Ostróda 51 134 16.53 + 5.49
5>[6052]KROCHMAL, Grzegorz KU AZS WAT, Warszawa 26 76 17.29 + 6.25
6>[]CZERKAWSKI ,Wacław 21.03 + 9.59
7>[6057]SIKORA, Tomasz Indywidualni Zachodn 66 5116 40.26 + 29.22
[6058]ZIAZIULIA, Ivanas OK SAULE 67 DNF
[6059]CEPURDEJ, Oleksandr UKS Azymut 45, Gdyni 9 DNF
Preliminary class results: M65 1.1km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[6559]PARFIANOWICZ, Ludomir UNTS, Warszawa 14 101 14.24 + 0.00
2>[6552]HAUTALA, Matti ONMKY 69 14.26 + 0.02
3>[6556]MALINEN, Jouko Rajamäen Rykmentti 72 15.39 + 1.15
4>[6557]MISZEWSKI, Romuald Indywidualni Pomorsk 52 142 15.51 + 1.27
5>[6555]KROCHMAL, Andrzej KOS Warszawa 2 528 17.10 + 2.46
6>[6560]PASZYŃSKI, Józef UKS Orientuś, Łódź 7 383 17.30 + 3.06
7>[6561]PIETRUSIŃSKI, Marek KS Artemis, Wrocław 57 1323 17.40 + 3.16
8>[6554]KRET, Jacek LKS Górzanka, Nawojo 71 3723 18.20 + 3.56
9>[6551]GAWEL, Jiri Expres Czech Tean 68 21.57 + 7.33
10>[6558]OLBRYCHT, Janusz Indywidualny Mazowsz 73 228 22.58 + 8.34
[6553]HORNIK, Zbigniew LKO, Leszno 70 1554 MISPUNCH
[6562]WIERCIŃSKI, Piotr MKS Metalowiec, Łódź 74 1105 MISPUNCH
Preliminary class results: M70 1.1km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[7057]LIUKKALA, Pekka Hauhon Sisu 64 14.44 + 0.00
2>[7051]BOHACZEK, Janusz UMKS ORKAN, Ostróda 51 135 15.44 + 1.00
3>[7058]RAILIMO, Matti SOC 77 16.22 + 1.38
4>[7052]GLIŃSKI, Henryk KS Artemis, Wrocław 57 1324 19.42 + 4.58
5>[7060]WYSOCKI, Andrzej UKS Kometa, Gliwice 17 2697 21.58 + 7.14
6>[7059]WOŹNIAK, Henryk UMKS ORKAN, Ostróda 51 131 42.48 + 28.04
[7053]HIIRIJOKI, Pentti Suunta-Sepot 75 MISPUNCH
[7054]HYYRYLÄINEN, Raimo Juvan Urheilijat 76 MISPUNCH
[7055]JAKIELASZEK, Ryszard MKS Skarmat, Toruń 53 179 DNF
[7056]JANOWSKI, Konrad KOS Warszawa 2 525 DNF
Preliminary class results: M75 0.8km 0m 11c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[7552]LUOMA, Simo Pihkaniskat 78 15.29 + 0.00
2>[7555]WASILEWSKI, Stanisław PUKS Młode Orły, Now 8 1168 16.07 + 0.38
3>[7553]PAAVOLA, Vesa Epilän Esa 79 21.52 + 6.23
4>[7554]TEPPO, jJaakko Aron Haka 80 22.39 + 7.10
[7551]KMIECIŃSKI, Józef PUKS Młode Orły, Now 8 69 DNF
Preliminary class results: M80 0.8km 0m 11c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[8051]PAAVOLA, Seppo Epilän Esa 79 20.20 + 0.00
Preliminary class results: OPEN1 1.2km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[201]CHACHURSKA, Magdalena KU AZS WAT, Warszawa 26 0mp 25.42
Preliminary class results: OPEN2 1.8km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[] GARCZAREK, Justyna UKS Grom Sokolniki 200 0mp 21.51
[254]MIELEWCZYK, Wiktor Tczewskie Stowarzysz 82 DNF
Preliminary class results: W10 0.9km 0m 14c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[1008]WEJTKO, Paula UMKS, Kwidzyn 6 5246 15.52 + 0.00
2>[1004]MARCINIAK, Alicja UMKS, Kwidzyn 6 5247 17.19 + 1.27
3>[1001]BISKUPSKA, Maria WKS Wawel, Kraków 13 5096 18.14 + 2.22
4>[1007]WALAŚ, Emilia WKS Wawel, Kraków 13 5093 18.51 + 2.59
5>[1003]KACZYŃSKA, Zofia PKO Harpagan, Gdańsk 1 5578 21.34 + 5.42
[1002]BREKSA, Pia WKS Wawel, Kraków 13 5213 MISPUNCH
[1005]MAZUR, Marta UKS Azymut, Pabianic 3 5243 DNF
[1006]SEROCKA, Liilianna UMKS, Kwidzyn 6 5600 DNF
Preliminary class results: W12 1.1km 0m 13c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[1227]ROMAN, Antonia UKS Siódemka, Rumia 20 5052 15.25 + 0.00
2>[1225]PANCHENKO, Ivanna KS Hades, Poznań 4 5765 16.03 + 0.38
3>[1216]KOŻYCZKOWSKA, Anna UKS Siódemka, Rumia 20 5727 16.39 + 1.14
4>[1228]ROMBEL, Gabriela UMKS, Kwidzyn 6 4502 17.40 + 2.15
5>[1221]MARCINIAK, Klaudia UMKS, Kwidzyn 6 4505 18.39 + 3.14
6>[1203]BREKSA, Blanka WKS Wawel, Kraków 13 4268 18.53 + 3.28
7>[1235]WÓJTOWICZ, Hanna UNTS, Warszawa 14 4547 19.06 + 3.41
8>[1226]RAWECKA, Hanna UKS Orientuś, Łódź 7 5097 19.55 + 4.30
9>[1212]GROMADZKA, Lena Stowarzyszenie Team 10 4693 19.58 + 4.33
10>[1206]DEPTA, Helena WKS Wawel, Kraków 13 5084 21.07 + 5.42
11>[1229]SZAFAREWICZ, Katarzyna UMKS, Kwidzyn 6 4179 21.59 + 6.34
12>[1209]DZIK, Zofia LKS Górzanka, Nawojo 71 5474 23.52 + 8.27
13>[1218]KUBACKA, Sandra UMKS, Kwidzyn 6 5555 24.44 + 9.19
14>[1233]WALAŚ, Olga WKS Wawel, Kraków 13 5092 26.05 + 10.40
15>[1215]KOSIŃSKA, Martyna UNTS, Warszawa 14 5682 27.52 + 12.27
16>[1224]MIODUSZEWSKA, Janina Stowarzyszenie Team 10 4828 27.54 + 12.29
17>[1238]ZIĘBA, Zofia UNTS, Warszawa 14 5686 29.08 + 13.43
18>[1230]SZINDLER, Maja UNTS, Warszawa 14 5685 29.43 + 14.18
19>[1239]KŁOS, Amelia UMKS Kwidzyn 81 5808 29.50 + 14.25
20>[1219]KURKOWIAK, Jaśmina WKS Grunwald, Poznań 39 5731 30.51 + 15.26
21>[1208]DERLETA, Oliwia UNTS, Warszawa 14 5679 31.41 + 16.16
22>[1207]DERLETA, Jagoda UNTS, Warszawa 14 5678 31.51 + 16.26
23>[1232]TRZASKO, Martyna PKO Harpagan, Gdańsk 1 4966 32.47 + 17.22
24>[1234]WOJDA, Katarzyna UNTS, Warszawa 14 5502 35.02 + 19.37
25>[1204]CIOŁKOWSKA, Olga UNTS, Warszawa 14 5677 42.02 + 26.37
26>[1220]MACIAK, Weronika UNTS, Warszawa 14 5675 42.53 + 27.28
27>[1217]KROLSKA, Dagmara UNTS, Warszawa 14 46.32 + 31.07
28>[1231]SZYMAŃSKA, Amelia UNTS, Warszawa 14 46.45 + 31.20
29>[1210]FANKIDEJSKA, Julia UKS Włóczykij, Osiek 19 4854 47.30 + 32.05
30>[1223]MIERUCKA, Julia UNTS, Warszawa 14 5674 51.52 + 36.27
31>[1201]BIAŁOŃ, Emilia UNTS, Warszawa 14 5739 54.28 + 39.03
32>[1222]MICHALSKA, Magda UNTS, Warszawa 14 5734 59.10 + 43.45
[1202]BISKUPSKA, Małgorzata WKS Wawel, Kraków 13 4748 MISPUNCH
[1205]DANKOVA, Inna KS Hades, Poznań 4 5729 MISPUNCH
[1213]KACZYŃSKA, Amelia PKO Harpagan, Gdańsk 1 4954 MISPUNCH
[1237]ZIENTARA, Alicja UNTS, Warszawa 14 MISPUNCH
[1214]KAWECKA, Amelia UMKS, Kwidzyn 6 5554 DNF
Preliminary class results: W14 1.6km 0m 16c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[1420]PORZYCZ, Małgorzata UKS Siódemka, Rumia 20 4252 16.26 + 0.00
2>[1442]WŁODARCZYK, Wiktoria UKS Traper, Złocieni 12 3546 17.20 + 0.54
3>[1416]MIŚ, Milena HKS Azymut, Mochy 5 3575 17.26 + 1.00
4>[1403]BIELECKA, Marta UKS Siódemka, Rumia 20 4398 17.48 + 1.22
5>[1422]ROKITA, Antonina PKO Harpagan, Gdańsk 1 4848 18.30 + 2.04
6>[1405]DUDA, Kornelia UKS Traper, Złocieni 12 4141 19.20 + 2.54
7>[1418]MOTYLIŃSKA, Anastazja UKS Traper, Złocieni 12 4528 21.42 + 5.16
8>[1406]GOŁĘBIOWSKA, Marta MKS MOS, Wrocław 18 5704 21.53 + 5.27
9>[1407]GROCHAL, Nina KS Kościelec, Chrzan 47 4935 22.09 + 5.43
10>[1411]KLIMCZAK, Olimpia UKS Siódemka, Rumia 20 4482 22.18 + 5.52
11>[1410]KLIMCZAK, Oksana UKS Siódemka, Rumia 20 4960 22.37 + 6.11
12>[1404]CIASTOŃ, Oliwia MKS MOS, Wrocław 18 4312 22.41 + 6.15
13>[1426]SĄDEJ, Zofia UKS Siódemka, Rumia 20 5051 24.28 + 8.02
14>[1433]TRELA, Wanessa UKS Traper, Złocieni 12 5019 24.29 + 8.03
15>[1441]WITKOWSKA, Agata Łódź 59 24.34 + 8.08
16>[1438]WASILEWSKA, Olga UKS OSiR, Góra Kalwa 16 4251 24.54 + 8.28
17>[1425]SANDOMIERSKA, Iga UMKS, Kwidzyn 6 5064 25.28 + 9.02
18>[1401]BARTCZAK, Antonina UKS Orientuś, Łódź 7 5656 25.51 + 9.25
19>[1430]SZYDŁOWSKA, Magdalena UKS Traper, Złocieni 12 5018 26.45 + 10.19
20>[1413]KOWALCZYK, Kalina UKS Azymut, Pabianic 3 4171 27.03 + 10.37
21>[1409]KISIEL, Gabriela UNTS, Warszawa 14 4557 27.22 + 10.56
22>[1434]TRZASKO, Alicja PKO Harpagan, Gdańsk 1 4965 28.11 + 11.45
23>[1415]MARSZAŁEK, Marta UKS Azymut 45, Gdyni 9 5015 28.46 + 12.20
24>[1419]PAKULSKA, Natalia BKS Wataha, Warszawa 21 4924 29.04 + 12.38
25>[1427]SEMPRYKH, Tereza PKO Harpagan, Gdańsk 1 5786 29.32 + 13.06
26>[1421]REDZYNIA, Zofia UKS Azymut, Pabianic 3 4595 30.19 + 13.53
27>[1440]WINCZURA, Zuzanna UNTS, Warszawa 14 5539 30.23 + 13.57
28>[1423]SAGANOWSKA, Kinga MKS Metalowiec, Łódź 74 5054 32.14 + 15.48
29>[1428]SIWIOREK, Zofia UNTS, Warszawa 14 4569 34.09 + 17.43
30>[1437]WARUSZEWSKA, Laura UNTS, Warszawa 14 4612 34.25 + 17.59
31>[1412]KOBUS, Nikola UNTS, Warszawa 14 4610 36.24 + 19.58
32>[1432]TOMASZEWSKA, Zofia UKS Włóczykij, Osiek 19 5625 44.25 + 27.59
[1431]ŚMIGIELSKA, Martyna MKS Metalowiec, Łódź 74 4372 MISPUNCH
[1444]ZBROŚ, Maria UKS OSiR, Góra Kalwa 16 5694 MISPUNCH
[1408]KAŹMIERCZAK, Magdalena HKS Azymut, Mochy 5 4638 DNF
[1417]MOSZKOWICZ, Julia WKS Wawel, Kraków 13 4022 DNF
[1424]SAŁACKA, Joanna UNTS, Warszawa 14 5510 DNF
[1429]SZAFRAN, Karolina MKS MOS, Wrocław 18 4009 DNF
Preliminary class results: W16 1.6km 0m 18c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[1620]SŁOŃSKA, Antonina WKS Wawel, Kraków 13 3190 16.57 + 0.00
2>[1615]OLEJNIK, Jaśmina WKS Wawel, Kraków 13 3938 17.06 + 0.09
3>[1619]RAWECKA, Zofia UKS Orientuś, Łódź 7 4880 17.29 + 0.32
4>[1601]BISKUPSKA, Julia WKS Wawel, Kraków 13 3646 17.37 + 0.40
5>[1603]DARGACZ, Paulina PKO Harpagan, Gdańsk 1 4488 17.43 + 0.46
6>[1623]UKLEJA, Patrycja UKS Azymut 45, Gdyni 9 3121 18.31 + 1.34
7>[1613]NOWAK, Anna UKS Siódemka, Rumia 20 2858 19.11 + 2.14
8>[1610]MIANOWSKA, Antonina UNTS, Warszawa 14 3554 19.37 + 2.40
9>[]BANASZEWSKA, Maja LOK Grudziądz lok 20.00 + 3.03
10>[1611]MŁYNARCZYK, Kaja UKS Azymut, Pabianic 3 4596 20.07 + 3.10
11>[1604]DZWONKOWSKA, Paulina UKS OSiR, Góra Kalwa 16 3366 20.28 + 3.31
12>[1621]SZMYT, Aleksandra HKS Azymut, Mochy 5 4635 20.31 + 3.34
13>[1609]KOZUŃ, Marika UKS Azymut, Pabianic 3 4599 20.34 + 3.37
14>[1608]KLECHA, Weronika HKS Azymut, Mochy 5 3574 20.37 + 3.40
15>[1616]PANCHENKO, Daniela KS Hades, Poznań 4 5766 20.58 + 4.01
16>[1606]KASPRZYK, Marta UKS OSiR, Góra Kalwa 16 4540 22.28 + 5.31
17>[1618]POLEWKA, Julianna UKS Kometa, Gliwice 17 2461 22.56 + 5.59
18>[1612]MŁYNKOWIAK, Karolina HKS Azymut, Mochy 5 3262 27.28 + 10.31
19>[1605]EGGERT, Wiktoria UKS Włóczykij, Osiek 19 4175 31.11 + 14.14
[1617]PARAFINIUK, Hanna MKS Metalowiec, Łódź 74 4384 MISPUNCH
[1624]ZHYLYK, Anna UKS Kometa, Gliwice 17 5646 MISPUNCH
[1602]CHABIERA, Filomena UNTS, Warszawa 14 3856 DNF
[1607]KASZOWSKA, Zofia UKS Kometa, Gliwice 17 4933 DNF
[1614]NOWAK, Hanna UKS Orientuś, Łódź 7 4870 DNF
[]PRYLIŃSKA, Agnieszka LOK Grudziądz lok DNF
Preliminary class results: W18 1.6km 0m 18c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[1811]MULLER, Iga UMKS, Kwidzyn 6 2764 16.14 + 0.00
2>[1801]CEPURDEJ, Katarzyna UKS Azymut 45, Gdyni 9 4183 18.07 + 1.53
3>[1804]GIELEC, Julia UKS Orientuś, Łódź 7 3047 18.29 + 2.15
4>[1808]KURTYCZ, Natalia WKS Wawel, Kraków 13 4021 18.39 + 2.25
5>[1812]PERFIKOWSKA, Hanna UMKS, Kwidzyn 6 3363 18.48 + 2.34
6>[1813]PUDEŁEK, Jowita LKS Górzanka, Nawojo 71 3998 19.46 + 3.32
7>[1809]LAMPARSKA, Maja WKS Wawel, Kraków 13 3832 20.24 + 4.10
8>[1806]KOMOROWSKA, Marta UKS Orientuś, Łódź 7 4655 20.48 + 4.34
9>[1802]FLANCZEWSKA, Maja PKO Harpagan, Gdańsk 1 5576 21.48 + 5.34
10>[1803]GENDEK, Marta UNTS, Warszawa 14 4136 21.57 + 5.43
11>[1814]RYGIELSKA, Kinga UMKS, Kwidzyn 6 4506 23.52 + 7.38
12>[1810]MOL, Weronika HKS Azymut, Mochy 5 4967 31.03 + 14.49
[1807]KOTENKO, Olesya PKO Harpagan, Gdańsk 1 5804 MISPUNCH
[1815]SEREDA, Olha WKS Wawel, Kraków 13 DNF
Preliminary class results: W20 1.6km 0m 18c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[2003]POLEWKA, Aleksandra UKS Kometa, Gliwice 17 2462 22.16 + 0.00
2>[2001]DOBOSZ, Aleksandra UKS OSiR, Góra Kalwa 16 5323 22.36 + 0.20
3>[2005]SIUDEK, Agnieszka UKS Orientuś, Łódź 7 4869 23.44 + 1.28
4>[2004]RUTKOWSKA, Magdalena Tczewskie Stowarzysz 85 2854 30.34 + 8.18
[2002]GROCHOWALSKA, Alicja UKS Azymut, Pabianic 3 4604 DNF
Preliminary class results: W21A 1.8km 0m 18c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[2109]TOIVONEN, Sirra Kangasala SK 31 22.52 + 0.00
2>[2108]MIANOWSKA, Julia UNTS, Warszawa 14 2096 25.07 + 2.15
3>[]PARFIANOWICZ, Katarzyna 27.29 + 4.37
4>[2102]BĄKOWSKA, Dominika PKO Harpagan, Gdańsk 1 4215 33.21 + 10.29
5>[2105]FUTERA, Milena 15GBZ 32 50.39 + 27.47
[2101]FILIPCZAK, Jagoda PUKS Młode Orły, Now 8 DNF
[2104]DAWIDOWSKA, Natalia UKS Siódemka, Rumia 20 2202 DNF
[2106]KREFT, Oliwia UKS Siódemka, Rumia 20 2203 DNF
Preliminary class results: W21E 1.8km 0m 18c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[15]OLEJNIK, Agata UKS Orientuś, Łódź 7 376 17.11 + 0.00
2>[11]KREMPIŃSKA, Julia UKS Azymut, Pabianic 3 2651 18.19 + 1.08
3>[1]CYCH, Agnieszka WKS Śląsk, Wrocław 22 2099 18.43 + 1.32
4>[5]GIELEC, Zuzanna UKS Orientuś, Łódź 7 3046 18.45 + 1.34
5>[18]POLISHCHUK, Mariya UNTS, Warszawa 14 1962 18.52 + 1.41
6>[19]RIBEDIUC, Galina Moldova national tea 35 19.30 + 2.19
7>[4]FORTUNIAK, Weronika UNTS, Warszawa 14 2836 19.34 + 2.23
8>[7]GRUCHALA, Natalia PKO Harpagan, Gdańsk 1 4764 19.41 + 2.30
9>[17]PODZIŃSKA, Weronika WKS Śląsk, Wrocław 22 1586 19.47 + 2.36
10>[2]DOREŃ, Wiktoria UKS Orientuś, Łódź 7 3854 20.12 + 3.01
11>[3]DURZYŃSKA, Katarzyna HKS Azymut, Mochy 5 3584 22.10 + 4.59
12>[12]MANCHEVICI, Olesea Moldova national tea 35 23.20 + 6.09
13>[6]GÓRNICKA-ANTONOWICZ, Anna Stowarzyszenie Team 10 91 24.04 + 6.53
14>[14]NIKITCZENKO, Natasza UKS Orientuś, Łódź 7 3250 24.16 + 7.05
15>[8]HOFFMANN, Barbara KS Hades, Poznań 4 930 24.29 + 7.18
16>[16]PANASZEK, Justyna UKS Orientpark.pl, I 30 5264 24.49 + 7.38
17>[13]MIŚKIEWICZ, Martyna UKS Siódemka, Rumia 20 2434 25.53 + 8.42
18>[10]JAKUBOWSKA, Monika HKS Azymut, Mochy 5 4044 61.34 + 44.23
[9]HORNIK, Aleksandra WKS Grunwald, Poznań 39 1524 DNF
[20]SŁOŃSKA, Zofia WKS Wawel, Kraków 13 3191 DNF
[21]ZIAZIULYTE, Goda OK Perkunas 86 DNF
[22]FILIPIAK, Adrianna KS Hades, Poznań 4 4153 DNF
Preliminary class results: W35 1.5km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[3512]PABICH, Maria UKS Azymut, Pabianic 3 330 18.01 + 0.00
2>[3502]BINIECKA, Małgorzata UKS Azymut, Pabianic 3 339 20.43 + 2.42
3>[3508]KONKOL-KLIMCZAK, Wioletta UKS Siódemka, Rumia 20 1990 20.47 + 2.46
4>[3503]BUDNA, Emilia Indywidualny lubuski 49 5785 20.49 + 2.48
5>[3514]ŚLIWCZYŃSKA, Ilona Stowarzyszenie Team 10 2347 21.36 + 3.35
6>[3506]GRZYMKIEWICZ, Liliana UKS Orientuś, Łódź 7 2128 22.29 + 4.28
7>[3504]CIARKOWSKA, Magdalena 15GBZ 32 23.32 + 5.31
8>[3507]KOMSA, Małgorzata UKS Orientuś, Łódź 7 366 25.21 + 7.20
9>[3501]BAŃSKA-BODZIONA, Aneta UKS Orientpark.pl, I 30 4287 25.39 + 7.38
10>[3509]KURIATNYK, Natalia KS Hades, Poznań 4 5773 26.11 + 8.10
11>[3513]SIPAK, Marta PUKS Młode Orły, Now 8 5593 37.41 + 19.40
[3510]LESISZ, Agata PKO Harpagan, Gdańsk 1 5575 DNF
[3511]MAZUR, Katarzyna UKS Azymut, Pabianic 3 350 DNF
Preliminary class results: W40 1.5km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[4001]CALLAND, Sally Derwent Valley Orien 87 21.01 + 0.00
2>[4006]KARNIA-BISKUPSKA, Anna WKS Wawel, Kraków 13 828 23.26 + 2.25
3>[4007]KOPYTKO, Małgorzata KU AZS WAT, Warszawa 26 4907 25.03 + 4.02
4>[4012]MOROZ-GOŁACKA, Katarzyna UKS Orientuś, Łódź 7 5274 26.49 + 5.48
5>[4017]SZYMAŃSKA, Zuzanna Stowarzyszenie Team 10 2690 27.40 + 6.39
6>[4004]GOLINOWSKA, Elżbieta HKS Azymut, Mochy 5 3675 28.15 + 7.14
7>[4019]ZBROJA-NOWAK, Justyna KS Hades, Poznań 4 915 28.59 + 7.58
8>[4018]TRYKOZKO, Urszula Stowarzyszenie Team 10 2691 30.19 + 9.18
9>[4011]MIKOSZA, Ewelina Stowarzyszenie Team 10 4865 30.53 + 9.52
10>[4010]MICHAŁOWSKA, Agata PKO Harpagan, Gdańsk 1 2894 34.00 + 12.59
11>[4013]OBERNIKHINA, Iryna Stowarzyszenie Team 10 34.01 + 13.00
12>[4003]DUBIŃSKA, Monika Stowarzyszenie Team 10 4253 35.07 + 14.06
13>[4008]KURKOWIAK, Patrycja WKS Grunwald, Poznań 39 5730 36.32 + 15.31
14>[4016]SOKOŁOWSKA, Agnieszka Jw1109 90 38.31 + 17.30
15>[4015]RÓŻYCKA-PUSTKOWSKA, Barbara PKO Harpagan, Gdańsk 1 4890 45.22 + 24.21
[4009]MARSZAŁEK, Maria UKS Azymut 45, Gdyni 9 5609 MISPUNCH
[4002]CIUPA, Monika UKS Orientuś, Łódź 7 4654 DNF
[4005]GRIGALIUNAITE, Agne OK LEVUO 88 DNF
Preliminary class results: W45 1.5km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[4502]BIOLIK, Agnieszka UNTS, Warszawa 14 2178 19.03 + 0.00
2>[4511]ROUTSI, Anastasia Rasti-Jyry 11 19.37 + 0.34
3>[4504]KONC, Katarzyna UKS Azymut, Pabianic 3 2953 21.36 + 2.33
4>[4505]LEMAŃCZYK, Aleksandra PKO Harpagan, Gdańsk 1 4847 24.20 + 5.17
5>[4517]WÓJTOWICZ, Katarzyna UNTS, Warszawa 14 4548 24.32 + 5.29
6>[4508]NOWICKA-BIELECKA, Kornelia UKS Siódemka, Rumia 20 2729 24.41 + 5.38
7>[4514]SYVORONOVA DANKOVA, Olga KS Hades, Poznań 4 5728 25.01 + 5.58
8>[4509]OLEJNIK, Ewa WKS Wawel, Kraków 13 4120 27.56 + 8.53
9>[4516]TURSKA, Magdalena Stowarzyszenie Team 10 5377 27.59 + 8.56
10>[4515]SZTRANEK, Iwona UKS Azymut, Pabianic 3 4826 31.47 + 12.44
11>[4512]SAGANOWSKA, Aleksandra MKS Metalowiec, Łódź 74 5127 32.30 + 13.27
12>[4501]BANACH, Janina UMKS ORKAN, Ostróda 51 4498 33.00 + 13.57
13>[4503]KLAUS URYGA, Anna WKS Wawel, Kraków 13 5204 37.23 + 18.20
14>[4510]ROKITA, Anna PKO Harpagan, Gdańsk 1 5580 44.15 + 25.12
[4506]MIANOWSKA, Dorota UNTS, Warszawa 14 2405 DNF
[4507]NOWAK, Beata UKS Siódemka, Rumia 20 144 DNF
Preliminary class results: W50 1.5km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[5005]NOWAK, Barbara HKS Azymut, Mochy 5 1222 19.09 + 0.00
2>[5009]WOŁEK, Ewa UNTS, Warszawa 14 1208 20.45 + 1.36
3>[5011]WYSOCKA, Joanna WKS Śląsk, Wrocław 22 1400 21.29 + 2.20
4>[5008]WITKOWSKA, Izabela UKS Azymut 45, Gdyni 9 238 22.27 + 3.18
5>[5010]WOŁOWCZYK, Mariola UNTS, Warszawa 14 112 24.31 + 5.22
6>[5002]DEL CAMPO, Cristina Malarruta 62 24.42 + 5.33
7>[5004]GORCZYCA, Magdalena KS Hades, Poznań 4 3306 24.45 + 5.36
8>[5001]BUGAJ, Teresa WKS Wawel, Kraków 13 3313 26.55 + 7.46
9>[5006]POLEWKA, Beata UKS Kometa, Gliwice 17 2460 28.54 + 9.45
10>[5003]DEPTULSKA, Agnieszka Tczewskie Stowarzysz 91 2367 29.58 + 10.49
11>[5007]PUŁCZYŃSKA, Agnieszka WKS Wawel, Kraków 13 5198 44.59 + 25.50
Preliminary class results: W55 1.1km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[5501]HORNIK, Alicja WKS Grunwald, Poznań 39 1296 18.41 + 0.00
2>[5502]KANERVA, Auli Suunta-Sepot 75 19.41 + 1.00
2>[5503]PARFIANOWICZ, Joanna UNTS, Warszawa 14 100 19.41 + 1.00
4>[5504]WOŁEK, Małgorzata UNTS, Warszawa 14 3556 25.52 + 7.11
Preliminary class results: W60 1.1km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[6001]KROCHMAL, Małgorzata KU AZS WAT, Warszawa 26 75 24.00 + 0.00
Preliminary class results: W65 0.8km 0m 11c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[6506]WYSOCKA, Jolanta UKS Kometa, Gliwice 17 2181 14.49 + 0.00
2>[6503]LEWOŃ, Ewa UMKS ORKAN, Ostróda 51 129 20.32 + 5.43
3>[6504]OLBRYCHT, Anna Indywidualny Mazowsz 73 229 24.31 + 9.42
[6502]KATTILAKOSKI, Kirsti Aron Haka 80 MISPUNCH
[6505]SAARI, Marita Suunta-Sepot 75 MISPUNCH
Preliminary class results: W70 0.8km 0m 11c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1>[7002]KAJAVA, Ritva HlS 92 15.30 + 0.00
2>[7004]MONONEN, Ritva Hämeenlinnan Suunnis 93 16.56 + 1.26
3>[7001]HAUTALA, Tuula ONMKY 69 27.11 + 11.41
[7003]LUOMA, Helena Pihkaniskat 78 MISPUNCH
|